Traktor stoczył się ze skarpy. Kierowca uciekł z miejsca wypadku
5 września 2025 roku o godzinie 18:52 druhowie z OSP Moszczenica zostali zadysponowani do wypadku ciągnika rolniczego w miejscowości Staszkówka. Zgłoszenie mówiło o dwóch osobach poszkodowanych.
Na miejsce jako pierwszy dotarł zastęp z OSP Staszkówka. Jeden z mężczyzn, który zdążył wyskoczyć z ciągnika, znajdował się pod opieką strażaków – nie odniósł widocznych obrażeń i został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.
Sytuacja komplikowała się w przypadku kierowcy pojazdu. Ciągnik stoczył się ze skarpy, uderzył w drzewo i rozpadł na części, jednak przy wraku nie znaleziono drugiego uczestnika zdarzenia. Strażacy z OSP oraz przybyłe zastępy PSP przeszukali okolicę pieszo, ale bez skutku. Według świadków poszkodowany miał oddalić się z miejsca zdarzenia z urazami ręki i nogi.
Ze względu na zapadający zmrok zdecydowano o zadysponowaniu dodatkowego zastępu OSP Moszczenica z dronem i sprzętem do poszukiwań. Ostatecznie policja ustaliła, że mężczyzna samodzielnie wrócił do swojego domu.
Strażacy podkreślają, że obaj uczestnicy zdarzenia mogą mówić o ogromnym szczęściu - przy tak poważnym wypadku ciągnika rolniczego skutki mogły być tragiczne.
W działaniach brały udział: OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, PSP, ZRM oraz Policja.
Źródło: Fot. OSP Moszczenica
Komentarze