20 lipca Święto Policji na deptaku w Krynicy-Zdroju. Na sądeczan i turystów czekają liczne atrakcje

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu zaprasza na uroczyste obchody Święta Policji, które odbędą się w najbliższy czwartek, tj. 20 lipca br. o godzinie 12:00 na deptaku przed budynkiem Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju.

20 lipca Święto Policji na deptaku w Krynicy-Zdroju. Na sądeczan i turystów czekają liczne atrakcje

Święto Policji to ważna okazja, by docenić i uhonorować policjantów i pracowników cywilnych, którzy służą społeczeństwu i dbają o bezpieczeństwo. Podczas uroczystego apelu zostaną wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Będzie to również doskonała okazja, by podziękować za rzetelną służbę i pracę na rzecz sądeckiej jednostki.


Po zakończeniu apelu zapraszamy Państwa na piknik profilaktyczno-edukacyjny, który będzie towarzyszył wydarzeniu. Na pikniku będzie można zapoznać się ze sprzętem i działalnością służb mundurowych oraz z możliwościami rozwoju zawodowego w policji. Stoiska promocyjne oprócz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przygotował m.in. Oddział Prewencji Policji w Krakowie, Karpacki Oddział Straży Granicznej, Państwowa Straż Pożarna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., IPA Nowy Sącz, Moto Park Kraków, Słotwiny Arena, Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka, Maltańska Służba Medyczna.


Osoby zainteresowane będą mogły przyjrzeć się z bliska sprzętom i pojazdom używanym przez służby mundurowe podczas codziennej służby, odbić swoje linie papilarne na pamiątkowym dyplomie lub wziąć udział w konkursach dotyczących podstawowych zasad bezpieczeństwa. Będzie można również obejrzeć amerykański radiowóz policyjny oraz policyjne motocykle retro, a także wystawę pod hasłem „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata” przygotowaną przez Fundację Dorastaj z Nami. Nie zabraknie drobnych upominków, gadżetów i materiałów promocyjnych. Dla najmłodszych dużą atrakcją będą dmuchane zjeżdżalnie.


Korzystając z okazji, policjanci będą zachęcać do wstąpienia w szeregi formacji. Osoby zainteresowane tym zawodem uzyskają od funkcjonariuszy informacje na temat służby oraz procesu rekrutacji.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować