24 listopada Lachoskie Zaduszki

Lachoskie Zaduszki to nie tylko wydarzenie poświęcone pamięci lachowskich muzykantów, ale także okazja do spotkania się z kulturą i tradycją tego regionu. W piątek 24 listopada o godzinie 17:00 zapraszamy do sali im. Romana Sichrawy w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, gdzie czeka na Was wiele atrakcji.

24 listopada Lachoskie Zaduszki

Będzie to niezwykłe spotkanie z lachowską rodziną, która opowie nam o swoich doświadczeniach i wspomnieniach związanych z muzyką i kulturą lachowską. Posłuchamy archiwalnych nagrań, które przybliżą nam dźwięki i klimat minionych lat, a także dowiemy się o historii i roli lachowskich muzykantów w zachowaniu i przekazywaniu dziedzictwa muzycznego.


Na koniec spotkania będziemy mieli okazję do wspólnego muzykowania i śpiewania. Zachęcamy do przyniesienia własnych instrumentów i dołączenia do zabawy. Aby jeszcze bardziej poczuć się jak Lachowie, możemy też ubrać się w stroje ludowe lub elementy charakterystyczne dla tego regionu.


Wejściówki na wydarzenie są bezpłatne i można je odebrać w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00.


Więcej informacji na stronie MCK SOKÓŁ.


Wydarzenie współorganizowane ze Stowarzyszeniem Lachów Sądeckich.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować