Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

43. edycja Festiwalu Echo Trombity: Orkiestry dęte z Małopolski mogą zgłaszać swój udział do 23 maja

43. edycja Festiwalu Echo Trombity: Orkiestry dęte z Małopolski mogą zgłaszać swój udział do 23 maja

Do 23 maja orkiestry dęte z Małopolski mogą zgłaszać swój udział do Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2021. W tym roku kwalifikacje do finału odbędą się w oparciu o nadesłane nagrania.

Festiwal Echo Trombity organizowany przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu (MCK Sokół) jest dorocznym spotkaniem konkursowym dla najlepszych orkiestr dętych województwa małopolskiego. Jest jedną z najbardziej prestiżowych i największych, cyklicznych imprez amatorskiego ruchu muzycznego. Głównym celem festiwalu jest promocja i podniesie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych poprzez umożliwienie im prezentacji aktualnych osiągnięć, stworzenie okazji do konfrontacji i wymiany doświadczeń, doskonalenie warsztatu muzycznego, inspirowanie do poszukiwań repertuarowych.


Tegoroczna edycja 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity realizowana jest w formule konkursu oraz przeglądu i obejmuje: kwalifikacje do finału na podstawie nagrań audiowizualnych, prezentację zakwalifikowanych orkiestr na scenie plenerowej w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, ocenę Komisji Artystycznej i koncert laureatów.


Warunkiem udziału w 43. edycji Festiwalu ECHO TROMBITY jest dostarczenie do MCK Sokół do dnia 23 maja 2021 r.:
  • materiału filmowego zawierającego 3 utwory - zgodnego z regulaminem,
  • prawidłowo uzupełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia.

Zgłoszone orkiestry zostaną ocenione przez komisję artystyczną powołaną przez organizatora, która zakwalifikuje najlepsze prezentacje do udziału w 43. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w dniach 23-25 czerwca 2021 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.


O zakwalifikowaniu do spotkania finałowego orkiestry zostaną poinformowane najpóźniej do dnia 31 maja 2021 r.


Każda prezentująca się na spotkaniu finałowym orkiestra będzie oceniana przez Komisję Artystyczną, która przyzna: Grand Prix, miejsca oraz nagrody i wyróżnienia specjalne w następujących kategoriach:
  • orkiestry OSP
  • orkiestry parafialne
  • orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych oraz orkiestry zakładowe
  • Big bandy i orkiestry rozrywkowe.

Zwieńczeniem festiwalu będzie zorganizowany 25 września 2021 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu galowy koncert laureatów połączony z uroczystym wręczeniem nagród.


Przebieg tegorocznej edycji Festiwalu Echo Trombity odpowiada na potrzebę realizacji wydarzeń kulturalnych z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa SARS CoV-2. W związku z tym organizatorzy zastrzegają prawo modyfikacji założeń regulaminowych i warunków realizacji festiwalu - zwłaszcza w przypadku konieczności dostosowania się do aktualnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych odgórnych obostrzeń i zakazów. W przypadku braku możliwości przeprowadzenia wydarzenia w wersji stacjonarnej, na żywo - MCK Sokół zastrzega sobie możliwość ostatecznego rozstrzygnięcia festiwalu i rozdysponowania nagród na podstawie nagrań nadesłanych na etapie kwalifikacji.


Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.mcksokol.pl


Źródło: Starostwo Powiatowe Gorlice

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować