Piwniczna-Zdrój: 43-latek stracił pieniądze przez fałszywą przesyłkę

Oszuści nie ustają w próbach wyłudzenia pieniędzy od naiwnych ofiar. Niedawno doszło do takiego zdarzenia w Piwnicznej-Zdroju, gdzie kurier dostarczył paczkę za pobraniem do domu 43-letniego mężczyzny. Paczkę odebrał ktoś z rodziny i zapłacił 250 złotych, nie wiedząc, że mężczyzna niczego nie zamawiał.

Piwniczna-Zdrój: 43-latek stracił pieniądze przez fałszywą przesyłkę

W paczce znalazły się tanie buty, które nie były warte tyle, ile zapłacono. Na szczęście mężczyzna szybko zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i zgłosił sprawę na policję. Policjanci zdołali zatrzymać wypłatę dla nadawcy i odzyskać pieniądze dla pokrzywdzonego.


Policja ostrzega przed tego typu oszustwami i radzi, aby sprawdzać zawartość paczek przed zapłatą. Jeśli ktoś nie spodziewa się żadnej przesyłki, powinien być bardzo ostrożny i nie odbierać jej bez upewnienia się, że jest ona dla niego przeznaczona. Oszuści często wykorzystują sytuacje, gdy kurierzy dostarczają wiele paczek do jednego miejsca i liczą na to, że ktoś nie zwróci uwagi na szczegóły. Dlatego warto być czujnym i nie dawać się nabrać na tanie triki.


Dlatego pamiętaj:

  • Zachowaj szczególną ostrożność, gdy kurier dostarcza Ci przesyłkę za pobraniem, której nie zamawiałeś. Gdy masz wątpliwości, lepiej jej nie odbieraj.
  • Bądź czujny, gdy odbierasz przesyłkę za pobraniem w imieniu kogoś bliskiego lub współpracownika. Przed zapłatą skontaktuj się z faktycznym adresatem i zapytaj, czy spodziewa się przesyłki, którą należy opłacić przy odbiorze.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować