Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Pijany, jechał po piwo

Pijany, jechał po piwo

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, w drodze na służbę zatrzymał kierującego pojazdem marki VW, którego zachowanie na drodze wskazywało, że może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. 59-latek twierdził, że właśnie jedzie do sklepu po piwo. Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu a ponadto posiadał aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów.

19 października około godziny 14, dzielnicowy z limanowskiej komendy jadąc na służbę, na ul. Zygmunta Augusta zauważył pojazd marki VW, którego kierujący nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy - jechał zygzakiem całą szerokością jezdni. To zachowanie wzbudziło u policjanta podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.


Dzielnicowy pojechał za mężczyzną, a gdy ten zatrzymał się na parkingu przed sklepem spożywczym natychmiast go ujął i wezwał patrol policji. Podczas kontroli okazało się, że 59-latek posiada obowiązujący go do 2029 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - okazało się, że miał w organizmie 1,6 promila.


59-latek tłumaczył się, że wsiadł do samochodu bo chciał jedynie kupić piwo… Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.


Źródło: KPPL, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu

2

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować