80 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Dziewięcioro z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu

W czwartym naborze w tym roku do małopolskiej Policji dołączyło 80 nowych funkcjonariuszy – 27 kobiet i 53 mężczyzn. Zanim rozpoczną służbę dla Rzeczypospolitej, muszą przejść ostatnie szkolenie. Podczas uroczystości wręczono także odznaki „Zasłużony Policjant”. Wśród gości był wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

80 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Dziewięcioro z nich będzie pełniło służbę w Nowym Sączu
Przysięgając dzisiaj, zobowiązaliście się do strzeżenia bezpieczeństwa naszego państwa i obywateli. To słowa, które na zawsze zapadną Wam w pamięć. Bycie policjantem to wyróżnienie i zaszczyt. Mundur, który nosicie, to przywilej, ale też trud i wymagania. Niech każdy dzień służby potwierdza Wasz dobry wybór zawodowy, utwierdza Was w przekonaniu o dobrej decyzji i daje Wam poczucie spełnienia – powiedział wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Nowi funkcjonariusze zostaną przydzieleni do różnych jednostek Policji w Małopolsce. Komenda Wojewódzka Policji zyska 12 policjantów, Komenda Miejska Policji w Krakowie – 13, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu – 9, a Komenda Miejska Policji w Tarnowie – 7. Do komend powiatowych trafi 39 policjantów. Najwięcej – 8 – do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Po 4 funkcjonariuszy otrzymają Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach i Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Po 3 funkcjonariuszy przyjmą Komenda Powiatowa w Suchej Beskidzkiej, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu i Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach. Po 2 funkcjonariuszy dostaną Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce i Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach. Po 1 funkcjonariuszu zatrudnią Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Limanowej, Miechowie i Zakopanem.


W tym roku małopolski garnizon Policji powiększył się o 169 funkcjonariuszy dzięki trzem naborom.


Odznaki dla Zasłużonych Policjantów

W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych 19 funkcjonariuszy uhonorowanych zostało odznakami „Zasłużony Policjant”. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji 1 funkcjonariusza wyróżnił odznaką złotą, 2 srebrną, a 16 brązową.


Rekrutacja do służby w Policji trwa. Więcej informacji na ten temat tutaj.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować