Akcja poboru krwi w Gorlicach. Dawcy oddali ponad 12 litrów krwi

W czwartek 30 listopada br., w ramach akcji „104 litry krwi na 104 rocznicę powstania Policji” zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, odbyło się honorowe oddawanie krwi. Funkcjonariusze i sympatycy klubu podzielili się tym, co najcenniejsze dla ratowania ludzkiego życia.

Akcja poboru krwi w Gorlicach. Dawcy oddali ponad 12 litrów krwi

To była już trzecia taka akcja w tym roku. Łącznie pozyskano ponad 40 litrów krwi, które mogą uratować życie wielu poszkodowanych w wypadkach, chorych i potrzebujących. W dniu 30 listopada do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach zgłosiło się 30 osób, z których 28 oddało krew. W sumie zebrano 12,6 litra krwi.


Gorliccy policjanci wyrazili swoje podziękowania dla Kierownika Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego w Gorlicach Pani Renaty Załęskiej oraz personelu za profesjonalizm i życzliwość. Akcja ta była wyrazem solidarności i chęci pomocy innym, a także sposobem na promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach zaprasza do udziału w kolejnych akcjach, które odbędą się w 2024 roku.


Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować