Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniBardzo dobre wyniki programu "Wyprawka 300+" w Gminie Chełmiec

Bardzo dobre wyniki programu "Wyprawka 300+" w Gminie Chełmiec

Z rządowego programu „Dobry Start 300+” od początku jego działania skorzystało już ponad 2 tysiące rodzin zamieszkujących Gminę Chełmiec.

 

Pomocą zostało objętych prawie 4 tys. dzieci. Do tej pory wypłacono już ponad milion złotych.


Z programu 300+ może skorzystać rodzic lub opiekun, który sprawuje opiekę nad dzieckiem do 20 roku życia lub w przypadku uczniów niepełnosprawnych do 24 roku życia. Co ważne nie ma kryterium dochodowego przez co świadczenie przysługuje każdemu. Jednorazowa kwota 300 zł to dodatkowe pieniądze na tzw. wyprawkę szkolną.


Wnioski można składać w formie on-line na stronie internetowej portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), za pośrednictwem banków krajowych lub osobiście w formie papierowej w wybranym urzędzie gminy. W przypadku złożenia wniosku do końca sierpnia wypłata pieniędzy będzie miała miejsce do końca września. Ostateczny termin to 30 listopada tego roku.


Wnioski o przyznanie świadczenia są przyjmowane od 1 sierpnia br. w Wydziale Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych na ulicy Marcinkowickiej 25 w Chełmcu. Tam też można pobrać potrzebne druki oraz zasięgnąć porady odnośnie dokumentów, które należy dołączyć. W razie jakichkolwiek wątpliwości wszelkie informacje można uzyskać bezpośrednio na miejscu lub telefonicznie.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować