Pogoda - Sądeckie.pl

17

Dzisiaj jest: 17. 05. 2022 Do końca roku: 228 dni
Jakość Powietrza:

Będzie remont wieży widokowej na Mogielicy

Będzie remont wieży widokowej na Mogielicy

Dzięki współpracy Gmin: Dobra, Kamienica, Słopnice, Powiatu Limanowskiego z samorządem województwa małopolskiego możliwy będzie remont wieży widokowej na Mogielicy (pow. limanowski). To jeden z najstarszych punktów widokowych w regionie, który po latach eksploatowania nie spełnia już wymogów technicznych i dalsze jego użytkowanie jest niemożliwe.

Beskid Wyspowy, ze swoim nietypowym ukształtowaniem terenu jest niezwykle atrakcyjnym obszarem turystycznym, a jego najwyższy szczyt Mogielica, z roku na rok, staje się coraz bardziej popularnym celem wycieczek turystycznych. Rozwój i promocja tzw. miast wiodących to podstawa polityki regionalnej zarządu, któremu mam zaszczyt przewodniczyć. Przykładem tego jest właśnie współpraca z samorządami, której efektem będzie budowa nowej wieży widokowej na Mogielicy - podkreśla marszałek Witold Kozłowski.


Ostatni raport ruchu turystycznego pokazał, że Małopolska – mimo pandemii koronawirusa – wciąż jest ważnym punktem turystycznym na mapie Polski. Odwiedziło nasz region ponad 13 milionów turystów! Spadek, który odnotowaliśmy jest dla nas tylko i wyłącznie mobilizacją do dalszej pracy – dla Małopolski i Małopolan, dlatego bardzo się cieszę, że marszałek Małopolski wyraził wolę wsparcia projektu odtworzenia wieży widokowej w powiecie limanowskim - dodaje Iwona Gibas z zarządu województwa.


W tej sprawie zostanie podpisany list intencyjny pomiędzy województwem a samorządami, które są zaangażowane w projekt. Wstępy koszt inwestycji to ponad 980 tys. złotych.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować