Budynek po ZS Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy wyremontowany. Będzie przeznaczony na potrzeby szkoły podstawowej

Historia tego budynku jest dość bogata. Wybudowany został w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku dla potrzeb nowopowstałej Szkoły Przysposobienia Rolniczego, później Zasadniczej Szkoły Rolniczej. W jego murach kształcili się także uczniowie Technikum Żywienia. Potem placówka przekształciła się w Zasadniczą Szkołę Zawodową, a następnie w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława St. Reymonta, który został ostatecznie zlikwidowany w sierpniu 2020 r.

Budynek po ZS Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy wyremontowany. Będzie przeznaczony na potrzeby szkoły podstawowej

Gmina poczyniła starania aby przejąć budynek na potrzeby Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy, czego skutkiem było wydzierżawienie go na rzecz gminy i przeprowadzenie gruntownego remontu. Zawarcie aktu notarialnego zakupu nieruchomości między gminą Łososina Dolna a Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu, planowane jest w najbliższym czasie, po wypełnieniu procedur wynikających z przepisów prawa.


Koszt prac remontowo-budowlanych zamknął się w kwocie 234.248,93 zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków własnych gminy.


Zakres prac obejmował między innymi: wykonanie instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą kaloryferów, wymianę części instalacji elektrycznej i montaż nowego oświetlenia, wymianę zniszczonych posadzek, montaż nowych drzwi wewnętrznych, przebudowę stołówki, wymianę balustrad, szpachlowanie i malowanie ścian. Dziś budynek jest jak nowy i czeka na przyjęcie dzieci.


Cieszę się, że prace remontowo-budowlane dobiegły końca. Myślę, że efekt jest naprawdę zadawalający. Staramy się zapewnić dzieciom warunki edukacyjne o wysokim standardzie. Mam nadzieję, że dzieci które będą uczęszczać do tej szkoły będą zadowolone, a ich wyniki w nauce będą potwierdzały, iż inwestycje w edukację to inwestycje w przyszłość, i o tej przyszłości naszych dzieci myślimy realizując tego typu przedsięwzięcia – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować