Pogoda - Sądeckie.pl21

Dzisiaj jest: 21. 04. 2021
Do końca roku: 254 dni
Jakość Powietrza

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – frekwencja 3. Edycji dopisała zwłaszcza na Sądecczyźnie!

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – frekwencja 3. Edycji dopisała zwłaszcza na Sądecczyźnie!

Wśród inicjatyw i projektów wybranych przez mieszkańców Małopolski w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego znalazły się utworzenie centrum edukacji prozdrowotnej, zakup kolejnych defibrylatorów AED, organizowanie zajęć dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

 

Głosowanie odbyło się w dniach od 10 września do 5 października 2018 r. Głosowano głównie tradycyjnie, oddając głos do urny. Co czwarty mieszkaniec Małopolski zagłosował przez Internet. Zgłoszono 150 zadań. 40.014 głosy zostały oddane przez osoby mieszkające w subregionie sądeckim – jest to najlepszy pod względem frekwencji wynik 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. Na drugim miejscu znalazł się subregion tarnowski, w którym oddano 33573 głosy, a na trzecim miejscu uplasowało się Podhale, gdzie oddano 25353 głosów.

 

Sądecczyzna szczycąca się najwyższą frekwencją obejmuje powiat limanowski, nowosądecki i gorlicki oraz miasto Nowy Sącz. Około 6600 osób zagłosowało za projektem „Bo jak nie MY to kto” – pozwoli on między innymi na udział w zajęciach kulinarnych, w tym warsztatach kuchni regionalnej, warsztatach ekologicznych oraz warsztatach dla osób, które chcą założyć własną pasiekę. Wśród projektów wybranych przez obywateli Małopolski znalazły się także projekty „Aktywność społeczna i kulturowa mieszkańców Subregionu Sądeckiego”, „Nasza Ostoja – Górale od Łączka i Kamienicy”, „Na mystkowską modłę” – rozwój Zespołu Regionalnego Mystkowianie” oraz „Kultywowanie tradycji poprzez zakup instrumentów muzycznych dla Parafialno – Gminnej Orkiestry Dętej w Łososinie Dolnej”. 

 

Samorząd województwa przekazał na realizowanie zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego aż 8 milionów złotych, adekwatną do zainteresowania mieszkańców Małopolski (zwłaszcza młodego pokolenia) realizowaniem projektów w ramach tego budżetu. Obywatele mieszkający w regionie mają możliwość zgłoszenia i wybrania projektów ważnych dla mieszkańców. Głosy oddało łącznie około 166.000 mieszkańców, w tym głównie osoby w wieku od 16 do 25 lat. 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować