Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

Dąbrowa: Na placu Hurtowni Ogrodniczej doszło do wycieku kwasu azotowego

Dąbrowa: Na placu Hurtowni Ogrodniczej doszło do wycieku kwasu azotowego

W piątek 4 czerwca, przez blisko 2 godziny zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu usuwały rozlany na placu Hurtowni Ogrodniczej, kwas azotowy.

Podczas rozładunku samochodu ciężarowego doszło do pęknięcia pojemnika o pojemności 20l zawierającego kwas azotowy, który utworzył kałuże o średnicy około 50cm. Dodatkowo jego plama znajdowała się się na podłodze naczepy ciężarówki. W sumie wyciekło około 6 litrów kwasu - relacjonują funkcjonariusze PSP.


Strażacy podzielili miejsce zdarzenia na strefy oraz dokonali neutralizacji za pomocą wodnego roztworu wodorotlenku wapnia, rozlanego kwasu z powierzchni placu oraz naczepy pojazdu ciężarowego. Takie działania prowadzili do momentu uzyskania odczynu PH zbliżonemu do obojętnego.


Spłukano miejsce zdarzenia za pomocą wody z linii szybkiego natarcia. Przeprowadzono dekontaminacje wstępne ratowników oraz sprzętu poprzez obfite spłukanie wodą. Miejsce zdarzenia oraz samochód ciężarowy przekazano odpowiednio właścicielowi sklepu oraz kierowcy pojazdu - informują druhowie.


W trakcie prowadzonych działań, kierujący ciężarówką zgłosił, że podczas rozładunku oblał się kwasem i zaczyna odczuwać lekki ból. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ze względu na niewielkie obrażenia nie było konieczności wzywania karetki Pogotowia ratunkowego.


Fot. PSPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować