Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Dialog o współczesnych problemach (nie tylko) Europy – Podsumowanie XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Dialog o współczesnych problemach (nie tylko) Europy – Podsumowanie XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

W dniach 4 – 6 września bieżącego roku odbyło się XXVIII Forum Ekonomiczne Krynicy zainaugurowane o godz. 13.30 w sali Wydarzenia Specjalne krynickiej Pijalni. Inaugurację poprzedzono prezentacją raportu Wyzwania ekonomiczne dla Europy Środkowo – Wschodniej.

 

Głównym partnerem XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy było Województwo Małopolskie, natomiast miastem gospodarzem Forum Ekonomicznego była Krynica – Zdrój uznawana za jedno z najcenniejszych polskich uzdrowisk. Pierwsze forum odbyło się tam w 1992 r., a pierwotnym zamysłem było prowadzenie dialogu na temat rozwoju gospodarczego krajów położonych w środkowej i wschodniej części Europy.

 

Krynickie forum zyskuje coraz szerszy wymiar

Sytuacja gospodarcza i polityczna „Starego Kontynentu” zmienia się dynamicznie, a forum krynickie z sukcesem za nią nadąża. Co roku, w pierwszej połowie września, Krynica Zdrój staje się miejscem ważnych debat, dialogu i dyskusji o aktualnych problemach i sposobach radzenia sobie z nimi.

 

Główne tematy dialogu

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest okazją do spotkania się środowisk biznesowych i politycznych z całej Europy, także z państw, które nie należą do Unii Europejskiej. Podczas tegorocznego forum zostały poruszone kwestie dotyczące różnych gałęzi gospodarki, a także prawnej strony biznesu – pojawiły się m.in. hasła GMO, RODO, zielona gospodarka, opieka zdrowotna i emigracja. Zakres zagadnień obejmował zatem również aktualne problemy społeczne. Nadto, niektóre prelekcje dotyczyły ściśle budowania międzynarodowego partnerstwa, m.in. między Polską a Ukrainą.

 

Kulturalna strona krynickiego forum

Forum Ekonomicznemu w Krynicy towarzyszyły stałe wystawy. Na deptaku pojawił się Showroom „Made in Małopolska” oraz Wystawa Chleba i Wolności. W Pawilonie Małopolska przy Domu Zdrojowym w Krynicy zorganizowano Wystawę Polska Pomoc Humanitarna. W Pijalni uwagę przykuwała wystawa zatytułowana „Dlaczego warto pamiętać o Unii Hadziackiej?”. Zagranicznym akcentem na forum była wystawa ukraińskich strojów ludowych „Dziedzictwo”, które uczestnicy mogli obejrzeć w Starym Domu Zdrojowym. Równie duże zainteresowanie budziła wystawa Muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju „Nikifor malarz – Nikifor artysta”, którą można zobaczyć aż do 11 listopada 2018 r.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować