Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu

Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu

Po przerwie z powodu pandemii, Diecezjalne Święto Rodziny powróciło pod papieski ołtarz i do Centrum Pielgrzymowania "Opoka".

Biskup Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim obok Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II „Opoka”.


Eucharystia była sprawowana z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny. W modlitwie wzięły udział rodziny z całej diecezji, przedstawiciele ruchów i wspólnot małżeńskich i rodzinnych, Rycerze Jana Pawła II, a także rowerzyści, których około 200 przyjechało na spotkanie z Nowego Sącza.


W homilii bp Jeż apelował, by rodziny będące fundamentem życia społecznego i religijnego, trzymały mocno ster życia opartego na wierze.


Podczas Mszy św. małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. W procesji z darami złożyli m.in. obraz św. Józefa oraz dar pieniężny na misje dla ks. Dariusza Pawłowskiego, który pracuje na Kubie.


Pieniądze, które otrzymał od ruchów i wspólnot małżeńskich i rodzinnych, chce przeznaczyć m.in. na kuchnię Caritas, która w jego misji żywi 30 osób.


Bp Jeż na zakończenie Mszy św. wręczył czterem małżeństwo medale Dei Regno Servire, honorując jednocześnie ich zasługi dla duszpasterstwa małżeństw i rodzin w diecezji. Medale otrzymali Bogumiła i Józef Skórkowie z parafii Świętej Rodziny w Tarnowie, Dorota i Edward Jastrzębscy z parafii św. Heleny w Nowym Sączu, Stanisława i Władysław Wardęga z parafii NSPJ w Krynicy-Zdroju, oraz Anna i Jan Fecko z parafii MB Częstochowskiej z Nowego Sącza-Zabełcza.


Zaangażowani w Domowy Kościół, w poradnictwo rodzinne oraz w opiekę nad bezdomnymi państwo Skórkowie podkreślają, że wyróżnienie to dla nich wielka radość.


Obecni na spotkaniu Agnieszka i Jarek z Królówki, którzy byli twarzą tegorocznego Święta Rodziny, cieszą się, że mogli ze swoimi dziećmi promować spotkanie w Starym Sączu. Oboje zostali słuchaczami Studium Rodziny, należą do wspólnoty Strumienie z par. św. Mikołaja w Bochni.


Źródło: PDT/Tarnowski Gość Niedzielny

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować