Długi weekend czerwcowy na Sądecczyźnie. Doszło do 7 wypadków i 25 kolizji. 8 osób zostało rannych

Długi czerwcowy weekend za nami. Dla sądeckich policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem sądeczan i turystów odwiedzających nasz region był to pracowity okres wzmożonych kontroli na drogach. W tym czasie na Sądecczyźnie funkcjonariusze odnotowali 32 zdarzenia drogowe. Na szczęście nikt nie zginął.

Długi weekend czerwcowy na Sądecczyźnie. Doszło do 7 wypadków i 25 kolizji. 8 osób zostało rannych

Policjanci w ramach działań prowadzonych podczas długiego czerwcowego weekendu m.in. kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.

Przez sześć dni działań, tj. od 29 maja do 3 czerwca br., na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego policjanci odnotowali 32 zdarzenia drogowe – 7 wypadków i 25 kolizji, w których 8 osób zostało rannych. Dla porównania, podczas ubiegłorocznych działań w dniach od 7 do 11 czerwca 2023 roku doszło do 3 wypadków i 11 kolizji drogowych, w których 3 osoby zostały ranne.

Pomimo wielokrotnych apeli i kampanii społecznych na temat negatywnych skutków prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, niektórzy kierujący nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Podczas prowadzonych kontroli drogowych sądeccy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 8).

W okresie od 29 maja do 2 czerwca br., w Małopolsce doszło do 40 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 46 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 75 nietrzeźwych kierujących. W porównaniu do ubiegłorocznego weekendu związanego ze Świętem Bożego Ciała odnotowano wzrost ilości wypadków o 22, wzrost ilości rannych o 26 osób, natomiast liczba ofiar śmiertelnych pozostała na tym samym poziomie.

Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować