Dobiega końca ponad 5-letnia kadencja władz Powiatu Nowosądeckiego. Zrealizowano w tym czasie sporo inwestycji, nie tylko drogowych

To była bardzo dobra kadencja pod względem inwestycji! Bilans ostatnich pięciu lat na terenie Powiatu Nowosądeckiego to m.in.:

Dobiega końca ponad 5-letnia kadencja władz Powiatu Nowosądeckiego. Zrealizowano w tym czasie sporo inwestycji, nie tylko drogowych
  • 150 kilometrów zmodernizowanych dróg,
  • 32 kilometry wybudowanych chodników,
  • 19 wybudowanych lub zmodernizowanych mostów,
  • 114 doświetlonych i bezpiecznych przejść dla pieszych.

To wynik współpracy Zarządu Powiatu na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, Rady Powiatu Nowosądeckiego, a także wójtów i burmistrzów z Sądecczyzny. W sumie, w latach 2019-2024 Powiat Nowosądecki przeznaczył na inwestycje drogowe 355 milionów złotych, z czego pozyskał ze środków zewnętrznych ponad 186 milionów złotych.

Dobiegająca końca ponad 5-letnia kadencja samorządów skłania do podsumowań.

Rozpoczynamy więc informacyjny cykl dotyczący podsumowania ponad 5-letniej kadencji władz Powiatu Nowosądeckiego.

Wraz z radnymi i Zarządem Powiatu dbałem o zrównoważony rozwój całej Sądecczyzny - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Właśnie na tym polega praca samorządowców. Dzisiaj przedstawiam jej efekty: to, co udało nam się zrobić, a także to, co zaplanowaliśmy na 2024 rok. Już teraz mamy podpisane umowy z wykonawcami na remonty i modernizacje dróg na ponad 55 milionów złotych! Prace ruszą niebawem. Cieszę się, że mogłem pracować dla mieszkańców Ziemi Sądeckiej i na co dzień z nimi współpracować. Dziękuję, że mieszkańcy obdarzyli mnie zaufaniem, a radni wybrali na starostę. Starałem się jak najlepiej wykorzystać ten czas i uważam, że to się udało.

Ale nie tylko modernizacje dróg były istotne. W latach 2019-2023 władze Powiatu zrealizowały wiele projektów w zakresie sportu. Przy każdej szkole powiatowej wybudowano lub zmodernizowano boiska, wybudowano część lekkoatletyczną, wyremontowano sale gimnastyczne i wybudowano dwie hale sportowe.

Największą inwestycją sportową w historii Powiatu Nowosądeckiego jest oczywiście budowa Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach, w skład którego wchodzi hala sportowa ze strzelnicą oraz obiekty zewnętrzne: otwarty basen pływacki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż, miejsce do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą, szklane boisko do squasha – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Ponadto:

  • wybudowano lub zmodernizowano boiska przy szkołach powiatowych: ZSZ w Grybowie, ZSP w Nawojowej, ZSP w Krynicy-Zdroju, ZS w Starym Sączu,
  • wyremontowano sale gimnastyczne w szkołach powiatowych: ZSZ w Grybowie, ZSP w Nawojowej, ZSP w Krynicy-Zdroju, ZS w Starym Sączu,
  • wybudowano bieżnie, rzutnie, skocznie i miejsca do pchnięcia kulą przy szkołach powiatowych: ZSP w Krynicy-Zdroju, ZSP w Nawojowej, ZS w Marcinkowicach.

Sporo projektów zostało też zrealizowanych w zakresie kultury, edukacji, ratowania zabytków, dbania o historię i regionalizm, a także w zakresie promocji Sądecczyzny w kraju i poza jego granicami. To wszystko przekłada się na większą liczbę turystów i poprawę jakości życia mieszkańców Ziemi Sądeckiej.

Co roku wspieraliśmy również służby odpowiadające za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - W ciągu czterech ostatnich lat przeznaczyliśmy na to ponad dwa miliony złotych. W tym roku zwiększymy tę pomoc o kolejne 200 tysięcy złotych.

Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować