Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Dobiegają końca prace przy remoncie drogi powiatowej Grybów-Krużlowa Wyżna

Dobiegają końca prace przy remoncie drogi powiatowej Grybów-Krużlowa Wyżna

Dobiegają końca prace przy remoncie drogi powiatowej Grybów: ul. Węgierska, ul. Jakubowskiego - Krużlowa Niżna wraz z remontem skrzyżowania z drogą powiatową Ptaszkowa - Wojnarowa w miejscowościach: Grybów, Siołkowa, Krużlowa Wyżna, Krużlowa Niżna. To jedna z większych inwestycji prowadzonych przez Powiat Nowosądecki na terenie ziemi grybowskiej.

Wartość robót to ponad 4,3 miliona złotych - mówi wicestarosta Antoni Koszyk, który sprawdzał dzisiaj na miejscu postęp prac. - Ta inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad dwóch milionów złotych. Drugie tyle zostanie wydane z budżetu Powiatu Nowosądeckiego. W sumie zostało wyremontowane 4,7-kilometra drogi powiatowej Grybów - Krużlowa Wyżna.


Oprócz nowego asfaltu zostały już wybudowane chodniki i pobocza.


Niebawem kierowcy będą mogli bez utrudnień jeździć po nowej nawierzchni, a piesi będą bezpiecznie poruszać się po chodnikach - mówi Antoni Poręba, przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego. – To bardzo ważna inwestycja, która na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie.


Przypomnijmy, że w poprzednich latach, droga ta została wyremontowana na dwóch odcinkach. Dzięki tegorocznym robotom, fragmenty zostały połączone i cała droga zyskała nową nawierzchnię.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować