Dwa poważne wypadki w powiecie Limanowskim. Wśród poszkodowanych 13-letni motocyklista

Na terenie powiatu limanowskiego miały miejsce dwa wypadki drogowe w miniony weekend. W obu przypadkach doszło do kolizji między samochodem osobowym a motocyklem. W sumie cztery osoby odniosły obrażenia, w tym 13-letni chłopiec, który kierował motocyklem bez uprawnień i rejestracji.

Dwa poważne wypadki w powiecie Limanowskim. Wśród poszkodowanych 13-letni motocyklista

Pierwszy wypadek wydarzył się w sobotę 26 sierpnia około godziny 17:45 w Porębie Wielkiej. Według policyjnych ustaleń, kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, który jechał drogą główną. Doszło do zderzenia, w wyniku którego 13-latek doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany helikopterem do krakowskiego szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.


Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 4:10 w Siekierczynie. Policja ustaliła, że 20-latek prowadzący seata ibizę prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił kontrolę nad pojazdem na zakręcie. Samochód zjechał z drogi, uderzył w barierkę i zatrzymał się w rowie. Kierowca oraz dwóch pasażerów - 15-latka i 27-latek - zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami. Policja sprawdza, czy kierowca był pod wpływem alkoholu.


Policja apeluje o ostrożność na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować