Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie

Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie

Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, Fundacja Inteligentna Małopolska oraz drużyna projektu FabLab Małopolska od tygodnia wspierają lokalne oddziały szpitalne i medyczne szyjąc maseczki oraz produkując przyłbice ochronne z poliwęglanu dla lekarzy i pielęgniarek.

 

Zapotrzebowanie jest ogromne, stąd błyskawiczna decyzja o uruchomieniu produkcji! Pracownicy MARR wraz z FabLab Małopolska wspierają małopolskie szpitale. Nasza akcja to odpowiedź na zapotrzebowanie placówek medycznych.

 

Bawełniane maseczki trafią m.in.: na oddziały Chemioterapii Szpitala Rydygiera oraz dla oddziału Kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

 

Przyłbice w pierwszej kolejności otrzymają publiczne jednostki medyczne. W miarę naszych możliwości będziemy starali się przekazać maseczki i przyłbice do jak największej ilości placówek medycznych. – mówi Małgorzata Popławska, prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

 

     

 

Już dzisiaj 100 sztuk przyłbic i maseczek zostanie dostarczonych szpitali. Fundacja i MARR planują, aby w tym tygodniu ponad 1000 przyłbic i maseczek trafiło do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego, Wojskowego Szpitala Klinicznego, Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Centrum Medyczne Ujastek, Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla.

Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie Dwa tysiące przyłbic, tysiąc maseczek! Od MARR wraz i FabLab Małopolska dla szpitali w Krakowie

Źródło : Informacje Michał Drewnicki UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować