Dwaj młodzi sądeczanie odpowiedzą za kradzież samochodu i kradzieże w obiektach sakralnych

W czerwcu tego roku policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież samochodu z cennym sprzętem medycznym.

Dwaj młodzi sądeczanie odpowiedzą za kradzież samochodu i kradzieże w obiektach sakralnych

Byli to 19- i 17-letni mieszkańcy tego miasta, którzy działali na terenie Sądecczyzny. W samochodzie, który ukradli z posesji w Podegrodziu, znaleziono analizatory składu ciała, wagę, urządzenie do masażu i laptopa. Ten ostatni pochodził z włamania do klasztoru w Krynicy-Zdroju. 19-latek był poszukiwany przez sąd i trafił do więzienia. 17-latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia.


Sądeccy policjanci wykazali się skutecznością w rozwiązywaniu sprawy kradzieży samochodu i innych przestępstw. Okazało się, że dwaj młodzi mężczyźni, którzy ukradli mazdę, są również odpowiedzialni za włamania do klasztoru, budynku gospodarczego i kościołów na Sądecczyźnie. Zabrali z nich gotówkę, elektronikę i laptopa o łącznej wartości ponad 12 000 złotych. Ponadto uszkodzili skarbony i dokumenty.


Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i przedstawili podejrzanym zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia, ale może być więcej, ponieważ działali wielokrotnie i w podobny sposób.


Źródło: KMPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować