Dzieci z Sękowej spotkały się z technikiem kryminalistyki

Policyjni technicy kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach w ramach działań pn. „Bezpieczne Ferie 2024”, spotykają się z dziećmi i młodzieżą, w ośrodkach kultury i bibliotekach, aby przybliżyć nieco młodym ludziom tajniki pracy „policyjnego speca od śladów”.

Dzieci z Sękowej spotkały się z technikiem kryminalistyki

Jak co roku, w okresie ferii zimowych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i jednostek podległych spotykają się z dziećmi i młodzieżą spędzającą ferie na zorganizowanym wypoczynku w ośrodkach kultury lub bibliotekach. Jest wtedy okazja, aby porozmawiać z nimi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych zarówno w miejscu zamieszkania, jak też na zorganizowanych wyjazdach czy w trakcie pobytu na stokach narciarskich.

W takich spotkaniach biorą udział także funkcjonariusze Policji - technicy kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, którzy nieco szerzej pokazują młodym ludziom, na czym polega praca technika. Jak wygląda proces zbierania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Czego używają do swojej pracy i co dzieje się dalej z zebranymi śladami.

Jedno z takich spotkań miało miejsce w Ośrodku Kultury w Sękowej. W trakcie spotkania dzieci zobaczyły, jak pobiera się ślady z różnych powierzchni i same mogły zrobić odbitki swoich linii papilarnych. Spotkanie i zajęcia bardzo zainteresowały młodych uczestników, ponieważ niosły ze sobą ciekawostki policyjnej pracy, które do tej pory były nieznane przez młodych ludzi. Być może za kilka lub kilkanaście lat, ktoś z uczestników takich spotkań pracując w Policji jako technik kryminalistyki, lub na innym stanowisku, będzie zbierał ślady różnych zdarzeń, wydawał opinie, prowadził dochodzenia i rozwiązywał zagadki kryminalne.

Źródło: KPPG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować