Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MAGIA LOTU

20 października 2023 roku miała miejsce niezwykła uroczystość w Nowym Sączu. Była to gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym MAGIA LOTU, który promował pasję i kreatywność związane z lotnictwem. Konkurs był częścią projektu „Skrzydlaty Nowy Sącz”, upamiętniającego 100-lecie rozwoju lotnictwa na Sądecczyźnie.

Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MAGIA LOTU

Wśród zaproszonych gości znaleźli się laureaci konkursu, którzy stworzyli piękne i oryginalne prace plastyczne, pokazujące różne aspekty lotnictwa. Nie zabrakło także przedstawicieli instytucji organizatorskich, które wspierały konkurs i projekt: Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Stowarzyszenia ORION. Szczególnym gościem był Stanisław Szarek – plastyk i pedagog, Kawaler Orderu Uśmiechu – który był inicjatorem konkursu i przewodniczącym jury.


Podczas gali wręczono nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: praca rodzinna oraz praca grupowa. W sumie nagrodzono dziewiętnaście zespołów, które wykazały się nie tylko talentem, ale także wiedzą i zainteresowaniem lotnictwem. Nagrodą główną w obu kategoriach był lot widokowy nad Sądecczyzną, ufundowany przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego. Nagrodzone prace można było oglądać na wystawie, która towarzyszyła gali. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy uczestnicy mogli się poczęstować pysznym poczęstunkiem i podzielić swoimi wrażeniami.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować