Pogoda - Sądeckie.pl

9

Dzisiaj jest: 09. 12. 2021 Do końca roku: 22 dni
Jakość Powietrza:

Gmina Biecz: Blisko 4 mln zł unijnego wsparcia na rozwój placówek szkolnych i przedszkolnych

Gmina Biecz: Blisko 4 mln zł unijnego wsparcia na rozwój placówek szkolnych i przedszkolnych

Zakończył się projekt, którego przedmiotem była rozbudowa placówek szkolnych i przedszkolnych w miejscowościach Libusza, Racławice, Rożnowice i Strzeszyn. Obiekty, dostosowane do wymogów wynikających z reformy edukacji, zapewnią dogodne warunki do nauki, zabawy i rozwijania uzdolnień dzieci w wieku przedszkolnym. W uroczystych otwarciach, w imieniu marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, uczestniczyła radna województwa Jadwiga Wójtowicz. Obecny był również radny Stanisław Pasoń.

W ramach projektu pn. „Kompleksowy rozwój placówek szkolnych i przedszkolnych w Gminie Biecz wraz z dostosowaniem do wymogów wynikających z reformy edukacji w miejscowościach Libusza, Racławice, Rożnowice oraz Strzeszyn”, zrealizowanego przy wsparciu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, powstały 4 nowoczesne odziały przedszkolne wyposażone w nowe meble.


Podczas spotkania podsumowującego wykonane inwestycje radna Jadwiga Wójtowicz odczytała list okolicznościowy marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego, który napisał m.in.: - Wsparcie Małopolan, ich rodzin, to priorytety w działaniu samorządu województwa, dlatego serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi oraz całej wspólnocie mieszkańców za podjęcie tak ważnej społecznie inicjatywy, jaką jest kompleksowy rozwój placówek szkolnych i przedszkolnych na terenie gminy Biecz. Jestem pewien, że będą one istotnym uzupełnieniem gminnego systemu edukacji i opieki. Wychowanie przedszkolaków stanowi pierwszy szczebel w systemie edukacji i jest bardzo ważne dla rozwoju osobowościowego. To wtedy dziecko poznaje świat, a zdobyte umiejętności procentują przez całe życie.


Koszt całkowity wykonanych prac to prawie 6 mln zł – informował burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz. Wsparcie unijne wyniosło blisko 4 mln zł. Imponujący jest zakres zrealizowanych przedsięwzięć.


W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Libuszy przebudowany został budynek przedszkola. Urządzony został parter oraz rozbudowane przedszkole o 3 sale dydaktyczne z sanitariatami. Zagospodarowano teren wokół obiektu wraz z infrastrukturą towarzyszącą.


W szkole podstawowej w Racławicach przebudowano pomieszczenia wewnątrz budynku z układem dostosowanym na oddział przedszkolny.


Budynek szkoły w Rożnowicach rozbudowany został o nowy segment dwukondygnacyjny. Na parterze znalazła się: stołówka szkolno-przedszkolna mieszcząca do 50 osób, kuchnia z zapleczem magazynowym i socjalnym, zespół toalet. Natomiast na piętrze powstały: sala zabaw dla przedszkola, zaplecze administracyjno-biurowe, 2 tarasy użytkowe z ogrodem sensorycznym.


W ramach projektu budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzeszynie został rozbudowany. Na parterze nowej część obiektu zlokalizowane zostały sale dla dwóch oddziałów przedszkolnych połączone z istniejącą częścią budynku, gdzie przewidziano zaplecze przedszkola. Ponadto przebudowane zostały istniejące pomieszczenia: kuchnia z zapleczem; jadalnię zmieniono na salę lekcyjną, a dwie sale lekcyjne na potrzeby nowej jadalni i częściowo zaplecza kuchennego. Parter dotychczasowego mieszkania przeznaczony został na potrzeby zaplecza dla oddziałów przedszkolnych.


Źródło: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować