Gmina Kamionka Wielka przystępuje do Programu Gmina Przyjazna Seniorom

Seniorzy z terenu gminy Kamionka Wielka mają wielki powód do radości, ponieważ gmina, dzięki decyzji wójta Andrzeja Stanka, przystępuje do Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora.

Gmina Kamionka Wielka przystępuje do Programu Gmina Przyjazna Seniorom

Uroczysta inauguracja projektu odbędzie się już dnia 2 kwietnia 2024 r. o godz. 13:00 w nowej Hali sportowej w Kamionce Wielkiej. Dzięki dołączeniu do programu wszyscy seniorzy, którzy ukończyli 60 rok życia, będą mogli bezpłatnie otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora. Znalezienie się wśród jej posiadaczy pozwoli seniorom korzystać z bogatej oferty zniżek, upustów oraz innych benefitów w licznych sklepach, restauracjach, hotelach, sanatoriach czy uzdrowiskach znajdujących się na terenie całego kraju.

Wójt Andrzej Stanek, w związku z faktem przystąpienia do programu, serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z terenu gminy do wzięcia udziału w inauguracji, na której będą obecni przedstawiciele Stowarzyszenia MANKO w Krakowie oraz Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego Sp. z o.o. w Krakowie. Wydarzenie rozpocznie się od prezentacji Ogólnopolskiej Karty Seniora, którą każdy senior 60+ będzie mógł otrzymać bezpłatnie po wypełnieniu formularza i okazaniu dowodu tożsamości na wyznaczonym stoisku. Oprócz karty każdemu zostanie wręczony informator z wykazem firm z naszego regionu, które są partnerami karty seniora, oferując liczne zniżki. Podczas imprezy odbędzie się również krótki wykład pt. Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać!

Przystępując do programu, jak wskazuje wójt, seniorzy 60+ z terenu gminy nie tylko będą mogli bezpłatnie otrzymać i korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora, ale także zyskają szereg innych benefitów. Dzięki uczestnictwu w projekcie gmina zyska m.in. następujące korzyści:

  • kilkadziesiąt sztuk Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora (5 wydań w roku),
  • bezpłatny udział seniorów w corocznych Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie,
  • możliwość udziału gminy w ogólnopolskich kampaniach edukacyjnych dla seniorów (m. in. z zakresu świadomości konsumenckiej, stylu życia, zdrowia, aktywizacji i praw pacjenta),
  • możliwość udziału seniorów w konkursach (m. in. Stylowi Seniorzy, Zwierzak Lekiem na Samotność, Senior Działkowiec, Przekaż nam swój Przepis czy Miłość po 60-tce),
  • możliwość udziału szkół w międzynarodowym Programie Szkoła Przyjazna Seniorom.

Wójt Andrzej Stanek jeszcze raz serdecznie zaprasza wszystkich seniorów z terenu całej gminy do wzięcia udziału w uroczystej inauguracji, która odbędzie się dnia 2 kwietnia 2024 r. o godz. 13:00 na Hali sportowej w Kamionce Wielkiej.

PRZYDATNE LINKI:

1) Strona internetowa Głos Seniora: https://oks.glosseniora.pl/

2) Mapa z gminami-partnerami programu: https://glosseniora.pl/miasta-przyjazne-seniorom/

3) Pełna lista firm terenu całej Polski oferujących zniżki z Ogólnopolską Kartą Seniora (OKS): https://oks.glosseniora.pl/pelna-lista-firm-oks/

Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować