Pogoda - Sądeckie.pl1

Dzisiaj jest: 01. 03. 2021
Do końca roku: 305 dniGmina Korzenna: Rozstrzygnięto przetarg na zagospodarowanie odpadów. Jest szansa, że opłata za wywóz śmieci pozostanie bez zmian

Gmina Korzenna: Rozstrzygnięto przetarg na zagospodarowanie odpadów. Jest szansa, że opłata za wywóz śmieci pozostanie bez zmian

Jest szansa, że do końca roku opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych nie ulegnie zmianie – wynika z rozstrzygnięcia przetargu na zagospodarowanie odpadów. Ważne, by ilość odpadów w ciągu roku nie wzrosła.

 

Po raz pierwszy przetarg na świadczenie tego rodzaju usług objął nie tylko teren gminy Korzenna. Na wspólny wybór firmy, zajmującej się zagospodarowaniem odpadów, zdecydowały się trzy gminy, które organizują gospodarkę odpadami w podobny sposób. Obok gminy Korzenna zdecydowała się na to także gmina Gródek n/Dunajcem oraz gmina Łososina Dolna.

 

W przetargu na zagospodarowanie odpadów wzięła udział tylko jedna firma z Nowego Sącza. Zaproponowana przez nią oferta, której wartość w przypadku gminy to 1,45 mln zł, daje szanse na utrzymanie w tym roku kosztów ponoszonych przez mieszkańców na tym samym poziomie.

 

O tym, czy stawki nie zmienią się w ciągu roku, zadecyduje ilość oddawanych odpadów. W przetargu określa się koszty zagospodarowania tony poszczególnych frakcji odpadów. Planując wydatki przyjęto, że w tym roku do zagospodarowania z terenu naszej gminy będzie podobna ilość odpadów, co w roku minionym.

 

Jeżeli to założenie okaże się trafne, to uda się utrzymać opłaty na dotychczasowym poziomie. W przeciwnym razie konieczne będzie zwiększenie wydatków na ten cel, a stawka opłaty najprawdopodobniej ponownie stanie się przedmiotem dyskusji. Obecnie wynosi ona 16 zł od osoby, a w razie kompostowania jest ona pomniejszana o 50 gr od osoby.

 

Źródło: Gm. Korzenna, fot. ilustracyjna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować