Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Grybów: 21-latek zaatakował nożem taksówkarza. Grozi mu nawet dożywocie

Grybów: 21-latek zaatakował nożem taksówkarza. Grozi mu nawet dożywocie

Sądeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sobotę zaatakował nożem taksówkarza. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

W nocy z piątku na sobotę (28/29.05.) kilkanaście minut przed godziną pierwszą, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Grybów doszło do napadu na kierowcę taksówki z użyciem niebezpiecznego narzędzia.


Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci z miejscowego komisariatu oraz kryminalni z Nowego Sącza. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 62-letni taksówkarz w trakcie rozliczania za wykonany kurs został zaatakowany przez młodego pasażera, który próbował wielokrotnie ugodzić go nożem. W wyniku stanowczej reakcji taksówkarza nie doszło jednak do zranienia nożem, a napastnik uciekł.


Po otrzymanym zgłoszeniu sądeccy policjanci natychmiast podjęli zakrojone na szeroką skalę działania. Sporządzono rysopis sprawcy, który został przekazany wszystkim policjantom w służbie. Do działań użyto także policyjnego psa tropiącego.


Już po niespełna godzinie wytypowano i zatrzymano osobę podejrzewaną o ten czyn. 21-letni mieszkaniec gminy Grybów został zatrzymany w rejonie swojego miejsca zamieszkania. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli również nóż, który sprawca porzucił w trakcie ucieczki.


Po nocy w policyjnej celi, 20-latek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 30 maja br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu tymczasowo go aresztował na trzy miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu nawet dożywocie.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować