I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu przechodzi na naukę w trybie zdalnym

I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu przechodzi na naukę w trybie zdalnym

Zmiana trybu nauczania jest spowodowana wykryciem zakażenia koronawirusem u kilku uczniów oraz pracowników pedagogicznych tej placówki. Dodatkowo sporo nauczycieli przebywa na zwolnieniach chorobowych.

 

W I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu obecnie 4 klasy realizują naukę w trybie zdalnym, wczoraj i dzisiaj dyrekcja otrzymała informację o kolejnych dwóch uczniach zarażonych wirusem Covid-19. Zarażonych jest również 3 pracowników pedagogicznych, a znaczna grupa nauczycieli (30 %) przebywa na zwolnieniach chorobowych.

W tej sytuacji coraz trudniejszym staje się zapewnienie ciągłości procesu nauczania we wszystkich klasach, dlatego po konsultacji z dyrekcją szkoły oraz dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej podjęliśmy decyzję o zmianie trybu nauczania dla całej szkoły na zdalny, w okresie najbliższych dwóch tygodni, tj. od 12 do 23 października. 

Zorganizowanie nauki zdalnej w obecnej sytuacji spowoduje, że wszyscy uczniowie będą mieli zapewniony udział w lekcjach, a po dwóch tygodniach szkoła będzie mogła wrócić do pracy w normalnym, stacjonarnym trybie - informuje prezydent Ludomir Handzel.

 

Nauczanie zdalne będzie prowadzone w okresie najbliższych dwóch tygodni, tj. od 12 do 23 października.

 

Fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować