I wicewojewoda małopolska z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu

I wicewojewoda małopolska, Elżbieta Achinger, odwiedziła dziś Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Sączu. Spotkała się z dyrektorem jednostki, Beatą Śląską, aby omówić bieżącą działalność i stojące przed PSSE wyzwania.

I wicewojewoda małopolska z wizytą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu

W ramach zleconych przez Wojewodę Małopolskiego obowiązków, I wicewojewoda małopolska sprawuje bezpośredni nadzór nad Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Sączu to kolejna jednostka, którą odwiedziła wicewojewoda Achinger. Wcześniej miała okazję złożyć wizytę w PSSE w Chrzanowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Zakopanem, Bochni, Wieliczce i Tarnowie.

Głównym celem Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) jest dbałość o dobro i zdrowie publiczne obywateli. W szczególności realizuje to zadanie poprzez nadzór nad warunkami higieny środowiska, higieny wypoczynku i rekreacji, zdrowotnymi żywności, żywienia i produktów kosmetycznych oraz higieniczno-sanitarnymi standardami, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których udzielane są świadczenia zdrowotne.

GIS kieruje pracą organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz koordynuje i nadzoruje ich działalność.

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować