Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Inwestycje w powiecie nowosądeckim – co przyniesie 2019 r.?

Inwestycje w powiecie nowosądeckim – co przyniesie 2019 r.?

Podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego w dniu 8 lutego 2019 r. radni zapoznali się z planowanymi inwestycjami oświatowymi, zadaniami  powiatu związanymi z poprawą infrastruktury drogowej i sprawozdaniem z wykonania zadań powiatu w zakresie ochrony zabytków. 

 

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski poinformował radnych o zawarciu umów z 56 szkółkami ginących zawodów. W ramach umów zarząd powiatu sfinansuje zajęcia zawodowe, na co zostanie przeznaczone ponad 205 tyś zł. 

 

Niektóre inwestycje nie zostały zakończone w 2018 r. i będą kontynuowane. W 2019 r. będą kontynuowane prace związane z rozbudową hali sportowej, przy budynku LO w Starym Sączu. Termin zakończenia budowy hali został zaplanowany na koniec września 2019 r. Przygotowania do realizacji kolejnych inwestycji już ruszyły pełną parą. Zarząd wniósł o dofinansowanie przebudowy mostu w Moszczenicy Niżnej oraz ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo – budowlanej drogi powiatowej Wielogłowy – Ubiad.

 

W Ptaszkowej już trwają prace budowlane nad przebudową wiaduktu. Termin realizacji inwestycji został wyznaczony na październik 2019 r., natomiast wartość robót budowlanych związanych z tym przedsięwzięciem została oszacowana na 7 mln złotych. 

 

Źródło i Fot. Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować