IX Polski Kongres Przedsiębiorczości za nami

Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta Gala, podczas której zaprezentowani zostali laureaci nagród rozdanych podczas dwóch dni Kongresu. W gronie nagrodzonych firm i instytucji znalazły się również podmioty z Małopolski. Ze strony Województwa Małopolskiego, Partnera Głównego Kongresu, gratulacje nagrodzonym oraz podziękowania organizatorom przedsięwzięcia złożył wicemarszałek Józef Gawron.

IX Polski Kongres Przedsiębiorczości za nami

Jedną z nagród otrzymało Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe Pro-Service z Krakowa, które od wielu lat opracowuje i produkuje systemy detekcji gazów toksycznych i wybuchowych. Nagrodę otrzymała również tarnowska Akademia Nauk Stosowanych, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja oraz spółka Kraków Nowa Huta Przyszłości.


Gratulacje nagrodzonym złożył wicemarszałek Józef Gawron.


Samorząd województwa małopolskiego bezustannie podejmuje działania, które pozwalają utrzymać Małopolskę w awangardzie polskich regionów i w niedalekiej przyszłości umożliwią dołączenie do najbardziej innowacyjnych regionów europejskich. Rola samorządu w dążeniu do tego celu jest duża, ale bardzo wiele zależy także od Państwa – inwestorów, naukowców i oczywiście przedsiębiorców - podkreślił wicemarszałek Józef Gawron.


Po uroczystej prezentacji nagrodzonych odbył się koncert Orkiestry Filharmonii Krakowskiej - instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Orkiestrze towarzyszył Krystian Ochman - amerykańsko-polski piosenkarz i kompozytor, zwycięzca 11. edycji programu The Voice of Poland, zdobywca Nagrody Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji. W swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. Galę poprowadził, znany z ekranów telewizyjnych duet prezenterów: Monika Richardson oraz redaktor Krzysztof Ziemiec. Po koncercie uczestnicy zostali zaproszeni na bankiet.


20 paneli, 200 prelegentów

Zakończony we wtorek 15 listopada Kongres był już IX edycją tego przedsięwzięcia. Wszystkie wydarzenia dwóch dni Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości odbywały się w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W 20 panelach dyskusyjnych udział wzięło udział ponad 200 prelegentów i niemal 2 tysiące uczestników. W Kongresie można było wziąć udział stacjonarnie lub online. Na kanale Polskiej Agencji Przedsiębiorczości w serwisie YouTube nadal można oglądać transmisję z Kongresu.


Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała 8 lata temu z inicjatywy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2013 roku w Katowicach i skupiła uwagę środowisk naukowych, uczelnianych, samorządowych oraz instytucjonalnych. Drugi kongres również odbył się w Katowicach, ale kolejne edycje odbywały się już w innych województwach, a gospodarzami były ich stolice: Łódź, Lublin, Zielona Góra, Poznań i Olsztyn. W 2021 roku gospodarzem VIII edycji wydarzenia była stolica Małopolski – Kraków.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować