Pogoda - Sądeckie.pl

16

Dzisiaj jest: 16. 10. 2021 Do końca roku: 76 dni
Jakość Powietrza:

Jazowsko: Okradł domek letniskowy. Złodziej-recydywista szybko wpadł w ręce policjantów

Jazowsko: Okradł domek letniskowy. Złodziej-recydywista szybko wpadł w ręce policjantów

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonał się właściciel jednego z domków letniskowych na Sądecczyźnie. Sprawca wszedł do środka przez otwarte okno zabierając telefon komórkowy oraz pieniądze. 1,5 godziny po zdarzeniu starosądeccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się tej kradzieży.

Kilka dni temu starosądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Jazowsko w jednym z domków letniskowych doszło do kradzieży. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że złodziej wykorzystał nieobecność właściciela i wszedł do środka przez otwarte okno, po czym zabrał gotówkę oraz telefon komórkowy, które były schowane w plecaku.


Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawcy. Około 1,5 godziny od zdarzenia policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży. Okazało się, że skradziony telefon ukrył w trawie, a część gotówki zdążył już wydać na alkohol i papierosy.


Mieszkaniec gminy Łącko został zatrzymany i usłyszał od policjantów zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia, ale sąd może orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że mężczyzna popełnił je w warunkach recydywy.


By ograniczyć do minimum ryzyko włamania i kradzieży policjanci apelują o czujność i odpowiednie zabezpieczenie altan i domków letniskowych.
  • Wychodząc z domku czy altany należy dokładnie zamknąć drzwi i okna. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać kluczy pod wycieraczką, na parapecie czy w innej tego typu „kryjówce”.
  • Najlepiej nie pozostawiać wewnątrz wartościowych przedmiotów i drogiego sprzętu. Dobrze jest sporządzić listę przechowywanych w altanie przedmiotów, zanotować ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne, a w miejscu niewidocznym oznakować sprzęt w sposób wiadomy tylko dla właściciela (w przypadku kradzieży łatwiej będzie rozpoznać i udowodnić, że przedmioty są naszą własnością).
  • Niezastąpiona jest również sąsiedzka czujność. Zainteresujmy się nieznajomymi, którzy wchodzą na teren ogródków czy kręcą się w pobliżu domków letniskowych. Zwracajmy uwagę na hałasy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez obce osoby, którym nie towarzyszy nikt ze znanych nam sąsiadów.
  • Nie zapominajmy, że złodziej może wejść na działkę, także wtedy gdy przebywają na niej działkowicze i korzystając z okazji niepostrzeżenie ukraść pozostawione w otwartych altanach/domkach torebki, telefony czy portfele.

Gdy mimo zachowania wszystkich środków ostrożności zorientujemy się, że w naszej altanie czy domku letniskowym doszło do włamania lub kradzieży nie dotykajmy niczego, opuśćmy pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformujmy Policję. Sprawdzenie, co zginęło lub co zostało uszkodzone może spowodować zatarcie śladów, które pozostawił przestępca i może to w dużym stopniu utrudnić pracę policjantów w ustaleniu sprawcy tej kradzieży.


Źródło: KMPNS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować