Kamionka Wielka: Kolejne inwestycje związane z modernizacją oświetlenia ulicznego zakończone

Wójt Gminy Kamionka Wielka dzięki współpracy ze spółką Tauron Nowe Technologie właśnie zakończył kolejne inwestycje polegające na modernizacji oświetlenia drogowego.

Kamionka Wielka: Kolejne inwestycje związane z modernizacją oświetlenia ulicznego zakończone

W wyniku prowadzonych prac zmodernizowano wszystkie oprawy oświetleniowe na przysiółkach „Rynek” oraz wzdłuż drogi „na Popardową”. Łącznie zlikwidowano około 30 nieefektywnych energetycznie sodowych źródeł światła o mocy 150W każda. W miejsce zdemontowanych urządzeń zainstalowano nowoczesne oprawy bazujące na technologii LED. Wzdłuż dróg głównych zamontowano oprawy o mocy 40,5 W a na drogach wewnętrznych 27W.


W ten sposób Gmina Kamionka Wielka w czasach galopujących cen energii elektrycznej stara się poprawiać bezpieczeństwo na drogach jednocześnie ograniczając zużycie energii. Nie trudno zauważyć, że nowe lampy świecą mocniej białym światłem, sprawiając iż doświetlenie dróg i miejsc publicznych uległo znacznej poprawie.


Równocześnie należy nadmienić, że trwają prace polegające na budowie kilku odcinków oświetlenia na terenie gminy o łącznej długości prawie 6 km. Całość inwestycji ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach po zmroku. Na każdym z odcinków powstaje efektywna sieć energetyczną.


Źródło: Gm. Kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować