Karpacki Oddział Straży Granicznej wsparł dwie potrzebujące rodziny z Sądecczyzny

Przygotowanie Szlachetnej Paczki przez funkcjonariuszy i pracowników Karpackiego Oddziału SG już na stałe wpisało się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych przez Oddział. W tym roku podarunki trafiły do dwóch rodzin z Sądecczyzny.

Karpacki Oddział Straży Granicznej wsparł dwie potrzebujące rodziny z Sądecczyzny

W zbiórkę koleżeńską, zakup i pakowanie prezentów dla wybranej Rodziny w tym roku zaangażowali się: funkcjonariusze oraz pracownicy Karpackiego Oddziału SG, na czele z Kierownictwem Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Placówkami SG podległymi Oddziałowi, jak również Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy SG. Wszystko koordynował i nadzorował Zarząd Zakładowy Związku Zawodowego Pracowników MSWiAP działający w KaOSG.


Na początek zbierano do puszek pieniądze, by 18 listopada br. wybrać potrzebującą rodzinę, która poprzez wolontariuszy Szlachetnej Paczki została umieszczona w ogólnodostępnej tzw. bazie rodzin.


Okazało się, że w roku 2023 funkcjonariusze i pracownicy Komendy Oddziału, jak i podległych mu terytorialnie Placówek otworzyli swoje serca jeszcze szerzej niż w ubiegłych latach i udało się wybrać aż dwie rodziny, do których trafi pomoc.


Przez ostatnie dwa tygodnie za zebrane środki finansowe pracownicy z funkcjonariuszami robili zakupy rzeczy, których potrzebę zgłosiły wybrane przez nich Rodziny. Były to m.in. kuchenka gazowa, bardzo dużo małego sprzętu AGD, kołdry, poduszki, pościele itp. W paczkach znalazły się również spore zapasy żywności, środki czystości oraz wymarzone upominki dla każdego z członków obu rodzin.


W środę 13 grudnia odbyło się wielkie pakowanie zakupionych rzeczy - funkcjonariusze i pracownicy czekali na ten dzień z wielką niecierpliwością. Pod okiem Komendanta KaOSG - gen. bryg. SG Stanisława Laciugi oraz jego Zastępców „Oddziałowa Drużyna Szlachetnej Paczki” pieczołowicie i jak najpiękniej tylko potrafiła, pakowała paczkę za paczką. W sumie uzbierało się 75 pakunków do podziału na dwie wybrane rodziny, a każdy otwarty prezent … to dla potrzebujących takie małe szczęście.


W sobotę 16 grudnia - podczas tzw. „Weekendu cudów” - osoby zaangażowane w przeprowadzenie akcji w KaOSG pojechały ze świątecznie zapakowanymi prezentami do nowosądeckiego magazynu Szlachetnej Paczki i przekazały je koordynatorowi-wolontariuszowi akcji w Nowym Sączu, który zawiezie paczki wybranym przez Karpacki Oddział SG rodzinom.


Źródło: KaOSG

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować