Klęczany: pożar w Domu Dziecka

5 czerwca o godzinie 23.09 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do działań w Klęczanach

Klęczany: pożar w Domu Dziecka

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że palił się jeden z pokoi na piętrze murowanego budynku Domu Dziecka. Ogień wydobywał się na zewnątrz budynku przez okno. Całe piętro wraz z częścią klatki schodowej było zadymione.


Opiekunki ewakuowały wszystkie 15 dzieci w wieku od 6 do 17 lat przed przybyciem straży pożarnej i podjęły nieskuteczną próbę ugaszenia palącego się pokoju. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru oraz wyłączeniu dopływu prądu i gazu. Podano prądy wody w celu ugaszenia pożaru.


Po ugaszeniu palącego się pomieszczenia, usunięto na zewnątrz i przelano spalone elementy wyposażenia pokoju. Dokonano rozbiórki nadpalonych elementów elewacji przy wykorzystaniu podnośnika hydraulicznego. Przewietrzono oraz oddymiono pomieszczenia znajdujące się na piętrze budynku.


Sprawdzono budynek kamerą termowizyjną oraz urządzeniem wielogazowym. Wodę do pożaru pobierano z pobliskiego hydrantu. Dzieci wraz z opiekunkami zostały ulokowane w pobliskim domu pomocy społecznej. Działania 12 zastępów straży, 49 strażaków trwały ponad trzy godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.


Źródło oraz fot: PSP

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować