Sportowa inwestycja w Miłkowej na finiszu

Kompleks sportowy w Miłkowej jest już praktycznie gotowy. Nowy rok szkolny uczennice i uczniowie SP w Miłkowej rozpoczną mając do dyspozycji nową salę gimnastyczną, boisko wielofunkcyjne oraz plenerową siłownię.

Sportowa inwestycja w Miłkowej na finiszu

W sierpniu prowadzono już ostatnie prace wykończeniowe. Gotowe były wszystkie obiekty, zamontowano wyposażenie. W sali gimnastycznej ustawiono m.in. bramki do piłki ręcznej, kosze do koszykówki, a także kozły, skrzynie, drabinki, a także tablicę świetlną. Na zapleczu w szatniach były szafki na ubrania, w toaletach i łazienkach zamontowano umywalki, prysznice, muszle klozetowe.


Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej było ogrodzone, zamontowano maszty oświetleniowe i monitoring wizyjny oraz bramki i kosze. Sąsiadująca z boiskiem siłownia plenerowa jest gotowa do użytkowania. Ustawiono nie tylko urządzenia do ćwiczeń, ale także ławeczki, a teren okalający obiekt obsiano trawą. 


Budynek sali gimnastycznej od frontu wyposażony jest w drewnianą konstrukcję, która będzie pełnić funkcję dekoracyjną. Między drewnianymi belkami znajdują się linki, po których pnąć się będzie roślinność.


Przed budynkiem sali gimnastycznej i szkoły wybudowano parking na kilkadziesiąt samochodów.


Kompleks sportowy w Miłkowej to nowoczesny i funkcjonalny obiekt, który z pewnością przyczyni się do poprawy warunków nauczania i rozwoju fizycznego uczniów. To także miejsce rekreacji i integracji dla całej społeczności lokalnej. Inwestycja została sfinansowana ze środków unijnych i gminnych.


Więcej zdjęć tutaj.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować