Pogoda Nowy Sącz

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2023 Dni od początku roku: 270 Dni do końca roku: 94
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Kolejna droga w gminie Łososina Dolna zostanie zmodernizowana

Kolejna droga w gminie Łososina Dolna zostanie zmodernizowana

9 sierpnia br. gmina Łososina Dolna zawarła kolejną umowę z wykonawcą na realizację zadania pn.: „Modernizacja drogi gminnej nr 292758K K Żbikowice, Bednarek - Wronowice w km 0+000,00 – 0+180,00 w miejscowości Żbikowice i Wronowice, Gmina Łososina Dolna”.

Modernizacja drogi obejmuje wykonanie podbudowy, jezdni o nawierzchni betonowej wraz z poboczami z kruszywa łamanego oraz oznakowanie pionowe.


To już kolejna umowa na modernizację drogi w naszej gminie. Sporo dróg już przebudowaliśmy, choć kolejne wnioski o modernizacje są zgłaszane przez mieszkańców. W miarę możliwości finansowych, ze wsparciem środków zewnętrznych, staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Prosimy jednak o wyrozumiałość i cierpliwość, bowiem potrzeb wciąż jest jeszcze dużo, a możliwości finansowe, szczególnie w obecnych czasach, niewystarczające. Cieszę się, że nasza infrastruktura, nie tylko drogowa, ale i wodno-kanalizacyjna, grzewcza, oświatowa wciąż się poprawia. To dobrze, bowiem chcemy, aby nasza gmina była otwarta i przyjazna mieszkańcom, by żyło się w niej naprawdę dobrze – podkreśla wójt gminy Andrzej Romanek.


Wartość umowy opiewa na kwotę brutto: 188 284,21 zł.


Gmina Łososina Dolna otrzymała dofinansowanie z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 66 000,00 zł.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować