Kolejne gminy ograniczają przyjmowanie petentów

Kolejne gminy ograniczają przyjmowanie petentów

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną, w gminach znajdujących się na terenie powiatu nowosądeckiego i zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i ich rodzin kolejne urzędy ograniczają swoją działalność.

 

Niedawno informowaliśmy o tym, że na taki krok zdecydował się Urząd Miejski w Starym Sączu, gdzie okazało się, że jeden z pracowników jest zakażony koronawirusem. 

 

Ponowne wstrzymanie przyjmowania petentów ogłosił również m.in. Urząd Gminy Łącko, Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku oraz Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Łącko, Urząd Gminy Podegrodzie, Urząd Gminy Nawojowa oraz Urząd Gminy Rytro.

 

Od jutra tj. 7 lipca bardziej rygorystyczne zasady obsługi klientów będą wprowadzone również w Urzędzie Gminy w Korzennej.

 

Działalność urzędów do odwołania będzie się ograniczać tylko do formy telefonicznej i mailowej. Sprawy w miarę możliwości można załatwić w formie korespondencji tradycyjnej, elektronicznej, poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą platformy www.obywatel.gov.pl.

 

Jedynie w sytuacjach wyjątkowych, w których konieczny będzie osobisty kontakt z pracownikiem Urzędu, obsługa klienta możliwa będzie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem merytorycznym.

 

Z kolei na terenie Gminy Gródek nad Dunajcem oraz Gminy Kamionka Wielka, zgodnie z decyzją Wojewody Małopolskiego zawieszona zostaje czasowo działalność Klubów Seniora, w terminie od 6 lipca br. do 19 lipca br. 

 

Więcej informacji oraz kontakty do urzędów można znaleźć na stronach internetowych.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować