Kolejne środki dla limanowskiego Szpitala. 600 000 zł na zakup nowego ambulansu

W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki konkursu Ministerstwa Zdrowia, w ramach którego podmioty medyczne mogły pozyskać środki na zakup ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego wraz z dodatkowym wyposażeniem.

Kolejne środki dla limanowskiego Szpitala. 600 000 zł na zakup nowego ambulansu

O dofinansowanie w ramach konkursu mogły się ubiegać podmioty lecznicze będące dysponentem zespołów ratownictwa medycznego, które chcą wymienić posiadany i użytkowany ambulans na nowy specjalistyczny środek transportu sanitarnego wraz z dodatkowym wyposażeniem. Szpital Powiatowy w Limanowej uzyskał dofinansowanie w wysokości 600 tys. zł na zakup nowej karetki. Tym samym nowa karetka zastąpi dotychczasową, użytkowaną od 2014 roku. W Małopolsce tylko 7 podmiotów uzyskało dofinansowanie w tym konkursie, w tym nasz Szpital!


Bardzo się cieszę, że przygotowany i złożony wniosek przez Nasz szpital znalazł się na liście rankingowej i uzyskał pozytywną ocenę. Z drugiej strony wielka szkoda, że warunki konkursu - m.in. do wymiany karetek można było zgłosić samochody eksploatowane dłużej niż 5 lat (rok produkcji 2017 i starsze) i posiadające przebieg co najmniej 250 tyś km, wykazane w umowie o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w rodzaju ratownictwo medyczne - nie pozwoliły zgłosić więcej ambulansów do wymiany – informuje dyrektor Marcin Radzięta.


Szpital regularnie wymienia samochody na nowe i obecnie posiada stosunkowo „młodą” flotę karetek.

Zgodnie z wnioskiem nowy ambulans będzie pojazdem z napędem na 4 koła i będzie spełniał cechy techniczne i jakościowe określone w Polskich Normach przenoszących europejskie normy zharmonizowane, tj. Polską Normą PN:EN 1789. Będzie również posiadał wyższy standard dzięki dodatkowemu wyposażeniu takiemu jak:

  • wideolaryngoskop,
  • urządzenie do bezpiecznego oczyszczania powietrza w karetce wbudowane w pojazd lub umożliwiające montaż w pojeździe,
  • urządzenie do przenoszenia pacjenta siedzącego o nośności co najmniej 170 kg z systemem trakcyjnym umożliwiającym zsuwanie pacjenta po schodach,
  • nosze z systemem elektrycznego wspomagania podnoszenia, opuszczania oraz załadunku noszy.


Okres realizacji inwestycji: 1.01.2024 – 31.12.2024 r.


Źródło: Szpital Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować