Kolejny przypadek zaśmiecania na terenie Gminy Korzenna

Mimo że zdecydowana większość mieszkańców stosuje się do harmonogramu odpadów komunalnych, to jednak wciąż zdarzają się przypadki pozostawiania śmieci wbrew obowiązującym zasadom. W efekcie przy gminnych drogach można napotkać porozrywane worki i śmieci roznoszone przez wiatr po okolicy.

Kolejny przypadek zaśmiecania na terenie Gminy Korzenna

W ostatnich dniach taki obrazek można było obserwować w Łyczanej w okolicy skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną koło kapliczki w pobliżu domu weselnego Aron. Po terminie odbioru odpadów porzucono tam około 20 czarnych worków. W większości z nich były odpady komunalne, zaś w dwóch także odpady budowlane, które nie są objęte systemem zagospodarowania odpadów komunalnych. Worki nie miały kodów kreskowych, co zdaje się świadczyć o rozmyślnym działaniu.


To już kolejna taka sytuacja w tym rejonie, gdy po terminie odbioru odpadów ktoś zostawia śmieci nieoznaczone – informuje Beata Semla, kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Korzennej.


Podobny problem występuje także w innych częściach gminy. Niedawno worki śmieci pozostawiono w Jasiennej w okolicach skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku lądowiska przy przystanku autobusowym.


Beta Semla przypomina, że oznakowane kodami kreskowymi worki z odpadami mogą być wystawiane przy drogach tylko w wyznaczonych dniach zgodnie z przyjętym harmonogramem, który otrzymują wszyscy mieszkańcy. Jest on też opublikowany na stronie internetowej gminy.


Urzędnicy zwracają się do mieszkańców o przekazywanie informacji, które pozwoliłyby ustalić personalia osób łamiących obowiązujące przepisy o utrzymaniu porządku i zaśmiecających gminę. Umożliwi to przekazanie sprawy policji, ukaranie sprawców i rozwiązanie problemu.


Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować