Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

Kolejny przypadek zaśmiecania na terenie Gminy Korzenna

Kolejny przypadek zaśmiecania na terenie Gminy Korzenna

Mimo że zdecydowana większość mieszkańców stosuje się do harmonogramu odpadów komunalnych, to jednak wciąż zdarzają się przypadki pozostawiania śmieci wbrew obowiązującym zasadom. W efekcie przy gminnych drogach można napotkać porozrywane worki i śmieci roznoszone przez wiatr po okolicy.

W ostatnich dniach taki obrazek można było obserwować w Łyczanej w okolicy skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną koło kapliczki w pobliżu domu weselnego Aron. Po terminie odbioru odpadów porzucono tam około 20 czarnych worków. W większości z nich były odpady komunalne, zaś w dwóch także odpady budowlane, które nie są objęte systemem zagospodarowania odpadów komunalnych. Worki nie miały kodów kreskowych, co zdaje się świadczyć o rozmyślnym działaniu.


To już kolejna taka sytuacja w tym rejonie, gdy po terminie odbioru odpadów ktoś zostawia śmieci nieoznaczone – informuje Beata Semla, kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Korzennej.


Podobny problem występuje także w innych częściach gminy. Niedawno worki śmieci pozostawiono w Jasiennej w okolicach skrzyżowania z drogą prowadzącą w kierunku lądowiska przy przystanku autobusowym.


Beta Semla przypomina, że oznakowane kodami kreskowymi worki z odpadami mogą być wystawiane przy drogach tylko w wyznaczonych dniach zgodnie z przyjętym harmonogramem, który otrzymują wszyscy mieszkańcy. Jest on też opublikowany na stronie internetowej gminy.


Urzędnicy zwracają się do mieszkańców o przekazywanie informacji, które pozwoliłyby ustalić personalia osób łamiących obowiązujące przepisy o utrzymaniu porządku i zaśmiecających gminę. Umożliwi to przekazanie sprawy policji, ukaranie sprawców i rozwiązanie problemu.


Źródło: Gm. Korzenna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować