Nowa wystawa w Limanowej. Dwie artystki połączyły fotografię z pięknem lokalnych plenerów
Dwie nowosądeckie artystki połączyły siły, tworząc fotograficzną opowieść o kobiecości, naturze i twórczej wolności. Wystawę „Kobieta w pejzażu” można od 7 sierpnia oglądać w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.
W galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można oglądać wystawę „Kobieta w pejzażu”. To wspólny projekt dwóch artystek z Nowego Sącza – Zofii Grzesik i Renaty Kaczorowskiej – które połączyły fotografię, kobiecą energię i piękno lokalnych krajobrazów.
Wśród gór, lasów i rzek
Na fotografiach pojawiają się dwie kobiety ubrane w barwne stroje, sfotografowane wśród lokalnych plenerów. Tłem dla artystycznych kadrów są między innymi lasy, góry, rzeki oraz tereny zamków.
Autorki stworzyły w ten sposób opowieść o bliskości natury, twórczej wolności i życiu pełnym pasji. Fotografie łączą lekkość i poetyckość z tajemnicą oraz motywami kobiecej siły, odwagi, podróży i sztuki.
Wystawa jest efektem wspólnego projektu Zofii Grzesik i Renaty Kaczorowskiej. Jak podczas wernisażu mówiła Zofia Grzesik, prace powstawały w trakcie realizacji artystycznego projektu, któremu towarzyszyły również interesujące doświadczenia i historie.
Wernisaż w Limanowej
Wernisaż odbył się w piątek, 7 sierpnia, w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. Autorki oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele lokalnego środowiska artystycznego i instytucji, powitał Mateusz Pietrzak, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej.
W imieniu Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi przekazał artystkom pamiątkowe podziękowania, gratulacje i wyrazy uznania.
Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy wspólnie zwiedzili ekspozycję, a spotkanie stało się także okazją do rozmów o fotografii i procesie powstawania prezentowanych prac.
Wystawa „Kobieta w pejzażu” będzie dostępna dla zwiedzających do 30 sierpnia. Ekspozycję można oglądać w galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej przy Rynku 25.
Komentarze