Koncert z cyklu Muzyka w zabytkach w Sądeckim Parku Etnograficznym

W dniach 9 do 20 września 2023 odbędą się 4 ostatnie wydarzenia II edycji Małopolskiego Festiwalu Muzycznego „Muzyka w Zabytkach”.

Koncert z cyklu Muzyka w zabytkach w Sądeckim Parku Etnograficznym

Koncerty i towarzyszące im prelekcje odbędą się na terenie województwa małopolskiego w reprezentatywnych obiektach zabytkowych: Pałacu Wodzickich w Igołomii, Kościele pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba w Brzesku, Kościoła Katolickiego na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego oraz Kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Racławicach.


Odbędą się 4 koncerty muzyki klasycznej w obiektach zabytkowych wraz z prelekcjami dotyczącymi zabytków i konserwacji. W ramach projektu zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni, m.in. ArmoniEnsemble Piano Trio (Włochy), Piotr Lempa, Magdalelna Kulig wykonując muzykę klasyczną zarówno polską jak i zagraniczną o dużym znaczeniu kulturotwórczym dla polskiego i europejskiego dziedzictwa. W projekcie wezmą też udział wybitni specjaliści od opieki nad zabytkami, m.in. dr hab. Waldemar Komorowski, którzy opowiedzą o znaczeniu obiektów zabytkowych jak również ich prawidłowej konserwacji.


Projekt ma na celu ułatwienie dostępu do kultury "na żywo" w reprezentatywnych dla Województwa Małopolskiego obiektach zabytkowych oraz wzmocnienie wiedzy z zakresu konserwacji na terenie małych miejscowości zagrożonych wykluczeniem z odbioru kultury. Dyrektorem Artystycznym festiwalu jest dr Maciej Zimka. Festiwal został objęty Patronatami: Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, dra Piotra Turkiewicza, Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.


Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA ART FORUM FORUM a partnerem wydarzenia MUZEUM OKRĘGOWE W NOWYM SĄCZU.


Szczegółowy program festiwalu tutaj.


„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”


Źródło: MONS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować