Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Kończy się remont drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł

Kończy się remont drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec. Koszt inwestycji to ponad 14 mln zł

Do najbliższej soboty potrwa układanie nawierzchni na ostatnim odcinku drogi powiatowej Limanowa - Chełmiec w miejscowościach Chomranice, Klęczany, Marcinkowice. Kierowcy są kierowani na objazdy drogą krajową nr 28, drogą powiatową Trzetrzewina - Krasne Potockie - Męcina lub drogą krajową nr 75 i drogą powiatową Tęgoborze - Chomranice.

Prosimy kierowców o jeszcze kilka dni cierpliwości – mówi starosta Marek Kwiatkowski, który dzisiaj sprawdzał postęp prac. – Do wylania jest jeszcze ostatnia warstwa asfaltu i od przyszłego tygodnia będzie można bez problemów korzystać z tej drogi. Jej remont będzie w sumie kosztował ponad 14 milionów złotych!


Mowa o całej trasie – od centrum Chełmca w Powiecie Nowosądeckim do granicy z Powiatem Limanowskim.


Była to w ostatnich latach jedna z inwestycji, która znacznie poprawiła bezpieczeństwo. Polegała nie tylko na gruntownym remoncie drogi Chełmiec - Limanowa, ale też budowie chodników na całej długości trasy łączącej Powiat Nowosądecki z Powiatem Limanowskim. Remont odcinka drogi od Urzędu Gminy w Chełmcu do Marcinkowic kosztował 9,8 miliona złotych. Nową nawierzchnię, chodniki i przejścia dla pieszych wykonano w latach 2019 - 2020.


Obecnie trwają prace na odcinku od Chomranic do Marcinkowic (Chomranice, Klęczany, Marcinkowice: zamknięta droga | Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu (nowosadecki.pl). Ich koszt to 4,5 miliona złotych. Inwestycja obejmuje wykonanie nawierzchni wraz z podbudową, zrobienie oznakowania i budowę przejść dla pieszych.


Droga powiatowa Chełmiec - Limanowa jest jedną z ważniejszych tras w regionie sądeckim - mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Często jest wykorzystywana jako trasa zastępcza dla drogi krajowej numer 28, która prowadzi przez Wysokie. W związku z tym jest tutaj duży ruch. Podjęliśmy decyzję o remoncie, ponieważ nawierzchnia była już mocno zniszczona, nie było też chodników. Teraz się to zmieniło. Podczas remontu, kierowcy musieli się co prawda uzbroić w cierpliwość, ale opłaciło się. Jest już położony nowy asfalt i zrobiona mocna podbudowa. Wybudowaliśmy również chodnik na długości pięciu kilometrów oraz specjalnie oświetlone przejścia dla pieszych. Wszystko to wpływa na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców.


Część pieniędzy na remont drogi Chełmiec - Limanowa Powiat Nowosądecki pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta pochodziła z budżetu Powiatu.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować