Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Konfederacja komentuje sprawy samorządowe i wynik Bosaka!

Konfederacja komentuje sprawy samorządowe i wynik Bosaka!

W poniedziałek 29 czerwca Partia KORWiN, jedna z sił Konfederacji, zorganizowała konferencje prasową. Liderzy zaznaczyli swoją obecność w samorządzie komentując sytuacje w miejskim ratuszu oraz wynik Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich. 

 

Na początku Partia Korwin skomentowała wynik wyborczy Krzysztofa Bosaka. 

 

Głos zabrał wiceprezes Ryszard Wilk, który zaznaczył, że wynik nas cieszy, bo podkreśla, że Konfederacja umacnia się jako trzecia siła w polskim życiu politycznym.
-zdobyliśmy więcej głosów niż Lewica i PSL razem wzięci. Mamy wzrostową tendencje, Polacy zaczynają widzieć nasze skuteczne działania i są zmęczeni walką POPiSu. My gwarantujemy nową jakość w polityce i coraz więcej Polaków to dostrzega. -powiedział Wilk.

 

Wiceprezes partii Korwin podziękował wszystkim działaczom, którzy ciężko pracowali w tej najdłuższej i najtrudniejszej kampanii z jaką mieliśmy do czynienia. Zaznaczył, że takiej mobilizacji nie było nigdy i codziennie zgłaszali anonimowi sympatycy gotowi do pracy w regionie.

 

Jako drugi głos zabrał Krzysztof Rzońca, nowosądecki działacz społeczny, który zaraz na początku pandemii złożył wraz Kongresem Polskiego Biznesu petycje z konkretnymi propozycjami pomocy sądeckim przedsiębiorcom.

 

Zaznaczył on, że petycja została złożona 6 kwietnia, a rada miasta zajmować się będzie nią dopiero teraz. -jako wolnościowcy staramy się działać szybko i skutecznie. Wobec nadciągającej recesji i silnego bezrobocia chcieliśmy pomóc sądeckim przedsiębiorcom zachować płynność finansową i uratować miejsca pracy. Jesteśmy w kontakcie z wieloma pracodawcami i pracownikami, którzy nas pytają czy naprawdę w sytuacjach kryzysowych ich przedstawiciele w radzie miasta nie są w stanie zmobilizować się i działać szybciej? - pyta Krzysztof Rzońca. 

 

Lider Konfederacji i prezes okręgu 14 partii Korwin Andrzej Skupień skomentował zaś sytuacje w radzie miasta i odniósł się do głosowania nad wotum zaufania dla prezydenta Ludomira Handzla. Niewiele zabrakło i Skupień przemawiałby z perspektywy posła ziemi sądeckiej, dziś apeluje do radnych o merytoryczną pracę na rzecz mieszkańców i zakończenie sporu pomiędzy radnymi PiS, a prezydentem. 
-podejmowanie działań z perspektywy „totalnej opozycji” zawsze jest destrukcyjne i szkodzi Sądeczanom. Można być radnymi „nie, bo nie”, a można usiąść, rozmawiać i wziąć się do wspólnej pracy. 

 

Skupień zaznaczył, że podobnie jak Konfederacja w Sejmie, tak też w regionie chce podejmować działania poza walką politycznych plemion.
-ideowa prawica ma wiele pomysłów, które mogłyby poprawić sytuacje w mieście. Cieszymy się z polityki oszczędności i redukcji biurokracji. Widzimy dużą zmianę w zarządzaniu miastem, jednak mamy nadzieję, że ta tendencja wzrostowa sprawi, że po następnych wyborach wybierzemy prezydenta z Konfederacji, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

 

Głos zabrał także przedstawiciel młodzieżówki partii Korwin, Bartłomiej Górka z Młodych dla Wolności, który zaapelował do radnych o zakończenie organizowania sesji zdalnych i przejście do normalnego trybu pracy. 

-wszystko wraca do normy, Sądeczanie pracują jak wcześniej. Nie widzimy potrzeby by pewna grupa była szczególnie uprzywilejowana, dlatego apelujemy o zmianę trybu pracy rady miasta.- powiedział młody działacz. 


Konfederacja Wolność i Niepodległość jest prawicowym ugrupowaniem skupiającym w swoich strukturach wolnościowców, konserwatystów i narodowców. W Sejmie reprezentowana jest przez 11 wyrazistych polityków. 

 

Źródło: Informacja Prasowa 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować