Pogoda Nowy Sącz

29

Dzisiaj jest: 29. 09. 2023 Dni od początku roku: 271 Dni do końca roku: 93
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Konferencja z okazji 30-lecia reaktywowania Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju

Konferencja z okazji 30-lecia reaktywowania Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju

„30 lat w służbie społeczności lokalnej gminy Krynica-Zdrój 1991-2021” – pod takim hasłem odbyła się konferencja w ramach obchodów 30-lecia reaktywowania Straży Miejskiej w Krynicy-Zdroju. W konferencji wzięli udział poseł Patryk Wicher oraz I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, który wręczył najbardziej zasłużonym strażnikom Złote Medale za Długoletnią Służbę.

Wszyscy mamy świadomość, jak ważne jest dla nas poczucie bezpieczeństwa. Jest to bez wątpienia jeden z kluczowych czynników wpływających na komfort naszego życia. Każdemu bowiem zależy na utrzymaniu porządku publicznego w miejscach, w których mieszkamy i wszędzie tam, gdzie się uczymy, pracujemy i odpoczywamy. Z ogromną satysfakcją spoglądam na takie gminy, gdzie służby mundurowe są wymiernie wspierane przez samorządowe formacje porządku publicznego - mówił wicewojewoda.


Józef Leśniak zaznaczył, że w historii Krynicy-Zdroju Straż Miejska zapisała się wielkimi zgłoskami.


Warto podkreślić, że jednostka ta, powołana przed trzema dekadami, odwołuje się do przedwojennych tradycji. To zapewne wielki zaszczyt móc przywoływać w historii Krynicy-Zdroju dzień 23 stycznia 1929 roku, kiedy to ówczesna Rada Miejska utworzyła Miejską Straż Policyjną. Dzisiejsza uroczystość stanowi doskonałą okazję do przekazania szczerych gratulacji na ręce Pana Burmistrza i Pana Komendanta. Słowa uznania i zapewnienie o swojej serdeczności w sposób szczególny kieruję do krynickich Strażników, którzy na co dzień służą mieszkańcom Uzdrowiska i przybywającym tu licznie turystom. Wszystkiego dobrego! – zakończył I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.


Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować