Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 12. 2023 Dni od początku roku: 337 Dni do końca roku: 27
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Konkurs Plastyczny "Magia Lotu"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka ogłoszono Ogólnopolski Konkurs Plastyczny MAGIA LOTU. O szczegółach konkursu poinformowano na konferencji prasowej w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu 5 czerwca 2023 roku. Wzięli w niej udział przedstawiciele organizatorów i sponsorów.

Konkurs Plastyczny "Magia Lotu"

Konkurs jest adresowany do rodzin i grup dziecięcych, które mają stworzyć prace plastyczne o tematyce lotniczej. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni, kreatywności i czytelnictwa wśród dzieci.


Chcemy, żeby dzieci tworzyły, a nie odtwarzały. Tworzenie daje im przyszłość, daje im moc - powiedział Stanisław Szarek, pomysłodawca konkursu.


Poseł Patryk Wicher zachęcał do marzenia i oderwania się od codzienności poprzez sztukę.


Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wypełnić formularz na stronie MAGIA LOTU i wysłać pracę na adres MCK SOKÓŁ do 25 sierpnia. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie. Nagrodą główną jest lot widokowy nad Sądecczyzną ufundowany przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego. Przewidziano również inne nagrody rzeczowe i vouchery do muzeum.


Po 1 września 2023 roku ogłoszone zostaną wyniki konkursu i zaprezentowane prace laureatów. Będzie to specjalna wystawa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu, połączona z czytaniem książek.


Konkurs nawiązuje do 100-lecia lotnictwa na Sądecczyźnie. W sali im. Romana Sichrawy będzie można zobaczyć szybowiec „Wrona”, który był produkowany w Nowym Sączu przed II wojną światową. „To specjalny eksponat z Muzeum Lotnictwa, który będzie nam towarzyszył podczas spotkania” – powiedział dyrektor Zarych. Szybowiec będzie również atrakcją podczas uroczystego wręczenia nagród.


Źródło: MCK Sokół

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować