Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniKoronawirus na Sądecczyźnie. Pojawiła się pewna stabilizacja

Koronawirus na Sądecczyźnie. Pojawiła się pewna stabilizacja

Wczoraj prezydent przewodniczył sztabowi kryzysowemu dla miasta Nowego Sącza.

 

W kwestii zakażeń koronawirusem pojawiła się pewna stabilizacja. Na Sądecczyźnie jest także duża grupa ozdrowieńców. Włodarz miasta wyraził nadzieję na to, że być może miasto już niedługo wyjdzie z czerwonej strefy i nie trzeba będzie np. nosić maseczek w miejscach publicznych.


Ludomir Handzel odniósł się także do rozpoczynającego się roku szkolnego. Cały czas kontrolujemy sytuacje. Pierwsze dni w szkole będą trudne. Nauczyciele i uczniowie będą musieli uczyć się jak zachowywać te nowe tryby. Ruch na terenie szkoły będzie ograniczony. Nie będzie wydarzeń kulturalnych, sportowych, masowych, wystąpień publicznych, które ubogacają życie całej szkoły. Mam nadzieję, że jeżeli te ogniska koronawirusa się pojawią, to te osoby, które będą zakażone zostaną sprawnie wyizolowane i w maksymalnej ilości oddziałów przedszkolnych i szkolnych będzie można prowadzić normalną działalność edukacyjną.


Wyniki ostatnich dni zawierające liczbę zakażonych ogółem w mieście i powiecie, przedstawione przez prezydenta również napawają optymizmem.

Mam nadzieję, że wkrótce władze nas uwolnią od maseczek i odetchniemy świeżym wrześniowym powietrzem – czytamy na profili facebookowym prezydenta.

 

Tabela: Fb Prezydent Ludomir Handzel

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować