Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 05. 2021
Do końca roku: 239 dni
Jakość Powietrza

Koronawirus. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy na Sądecczyźnie. Przybywa zachorowań w regionie

Koronawirus. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy na Sądecczyźnie. Przybywa zachorowań w regionie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 13 kolejnych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 1. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 15 nowych ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim jest 10 nowych zachorowań, a w powiecie gorlickim 2. Niestety pojawiła się również kolejna ofiara śmiertelna, którą jest 83-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 88 osób. To 52 kobiety i 36 mężczyzn, w wieku od roku do 94 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (13 osób), nowotarskiego i limanowskiego (po 10 osób), myślenickiego (9 osób), oświęcimskiego (7 osób), chrzanowskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: tarnowskiego, krakowskiego (po 3 osoby), gorlickiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów dąbrowskiego, wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3934 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 83-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu gorlickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 71.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 19 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od 4 do 78 lat, z powiatu nowosądeckiego (14 osób), oświęcimskiego i wadowickiego (po 3 osoby), Krakowa i powiatu limanowskiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: tatrzańskiego, dąbrowskiego, chrzanowskiego, bocheńskiego i suskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1755 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować