Pogoda - Sądeckie.pl

28

Dzisiaj jest: 28. 09. 2021 Do końca roku: 94 dni
Jakość Powietrza

Koronawirus. Nie żyje mieszkanka powiatu nowosądeckiego. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy na Sądecczyźnie

Koronawirus. Nie żyje mieszkanka powiatu nowosądeckiego. Kolejni zakażeni i ozdrowieńcy na Sądecczyźnie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 6 kolejnych zakażeń koronawirusem, a w mieście Nowy Sącz 4. Na Sądecczyźnie pojawili się również nowi ozdrowieńcy. Niestety PSSE poinformowała także o śmierci dwóch osób: 86-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego oraz 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 19 kobiet i 22 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 85 lat, z Krakowa (10 osób), powiatu oświęcimskiego (8 osób), wadowickiego (7 osób), nowosądeckiego (6 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (3 osoby), proszowickiego (2 osoby) i bocheńskiego (1 osoba). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2534 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 86-letniej kobiety, mieszkanki powiatu bocheńskiego oraz 83-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 49.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców są 2 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 16 do 84 lat, z Krakowa (1 osoba), Nowego Sącza (2 osoby) oraz powiatu nowosądeckiego (5 osób), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1492 ozdrowieńców.

Źródło: MUW,m Fot. PSSENS

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować