Koronawirus. Przybywa zakażeń na Sądecczyźnie i w regionie

Koronawirus. Przybywa zakażeń na Sądecczyźnie i w regionie

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 23 kolejne zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 6. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 3 nowych ozdrowieńców. Z kolei w regionie, w powiecie gorlickim są 2 nowe zachorowania. Natomiast w powiecie limanowskim pojawiła się kolejna osoba ze statusem ozdrowieńca.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 78 osób. To 34 kobiety i 44 mężczyzn, w wieku od roku do 76 lat, z powiatu nowosądeckiego (23 osoby), Krakowa (18 osób), powiatu oświęcimskiego (9 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu tatrzańskiego i wielickiego (po 5 osób), bocheńskiego, gorlickiego, nowotarskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: dąbrowskiego, krakowskiego, myślenickiego, tarnowskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 5 kobiet i 1 mężczyzna, w wieku od 8 do 74 lat, z powiatu nowosądeckiego (3 osoby) oraz powiatów: limanowskiego, suskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1725 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSENS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować